اگر شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که با تولید محتوا، طراحی سایت و دنیای بزرگ دیجیتالی دست و پنجه نرم می کنید، قطعا تا به امروز بارها نام سئو را شنیده اید. سئو سایت به معنی بهینه ‌سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است. در این مقاله از آی تی مهر به ۱۰ وبسایت برتر برای آموزش سئو سایت می‌پردازیم.

در حقیقت سئو از زیر مجموعه های دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید و اگر در این زمینه مشغول به فعالیت هستید، باید از آن اطلاعاتی داشته باشید. شما با بهینه ‌سازی وب سایت خود ترافیک آن را افزایش می دهد و رتبه های بهتری را در صفحات جست و جو مطابق محتوای تولید شده به دست بیارید.

هرچه اعتبار وب سایت خود را بالاتر ببرید، شانس خود را برای دیده شدن بیشتر خواهید کرد. یادگیری سئو سایت به صورت اصولی قطعا در دنیای تجاری دیجیتالی جایگاه شما را بالا ببرد. یادگیری مهارت سئو، مهارتی کم هزینه با نتیجه ای پردرامد برای شما خواهد بود.

۱۰ سایت برتر برای سئو سایت

آموزش سئو از جمله مباحثی است که نیاز امروز دنیای تجارت الکترونیک است. رشد روز افزون خریدهای اینترنتی به وسیله کاربران و افزایش درک کسب درامد اینترنتی و تبدیل کسب و کارهای حضوری به آنلاین باعث شده که سئو از درامدزاترین زیر شاخه های دیجیتال مارکتینگ محسوب شود.

سایت آمانج

مرکز آموزشی آمانج آکادمی تخصصی در حوزه آموزش های کاربردی پروژه محور است که از سال 96 تا امروز برای دانشجویانی که نیاز به یادگیری مهارت های تخصصی را دارند، در قالب های کارگاه های عملی و پروژه های چالش برانگیز با اساتید متخصص آنها را آموزش می دهد.

دوره های آموزشی این مرکز شامل دروسی است که استفاده از آن ها باعث درآمدزایی برای شما می شود. از جمله این دروس می توان به حوزه های مارکتینگ، برنامه نویسی و طراحی سایت ارزان اشاره کرد. پنل آموزشی سایت آمانج نیز مناسب دسترسی راحت برای مشاهده ویدیوهای آموزشی، دانلود جزوات، بررسی و ارائه نظر استاد و شاگردان است.

دوره های این آکادمی به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود. دوره آموزش سئو سایت نیز در این وب سایت همراه با پشتیبانی و دریافت راهنما، دسترسی و بروز رسانی دائمی ویدیوها، آمورش پروژه محور و کارآموزی در اختیار افراد قرار می گیرد.

سئو لب

مجموعه سئو لب بیشتر با آموزش های سئو حضوری شناخته می شود. این سایت یکی از جمله مجموعه هایی است که در عرصه آموزش سئو فعالیت دارد و تا کنون توانسته است سئوکاران بسیاری را وارد بازار کار سئو کند. مدیریت این مجموعه را آقای علی حسینی برعهده دارد.

در صورتی که می خواهید به صورت حضوری سئو را آموزش ببینید، این امکان را دارید که با مراجعه به وبسایت این مجموعه از تازه ترین دوره های آموزش سئو حضوری آگاه شوید و در آنها شرکت کنید.

وبسیما

قطعا با سایت وبسیما آشنا هستید. این سایت را می توان کهنه کارترین مجموعه در زمینه سئو بدانیم. این مجموعه که توسط برادران اسماعیلی اداره و مدیریت می شود، در گذشته دوره های آموزش سئو حضوری را برگزار می کرد، اما اکنون با تغییر روش متناسب با نیاز بازار و خواست کاربران اقدام به ارائه دوره آموزش سئو و طراحی سایت ارزان ویدیویی کرده اند.

این مجموعه با بخش بندی دوره سئو خود به زیر شاخه های مختلف به کاربران این امکان را می دهد که در صورتی که تنها در یکی از بخش های سئو مشکل دارند، با تهیه همان دوره بتوانند مشکل خود را در آن بخش برطرف کنند و اطلاعات لازم در این خصوص به دست آورند.

نوین

مجموعه نوین از جمله مجموعه هایی است که علاوه بر سایت، روی شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز فعالیت مناسب و مفیدی دارند. این مجموعه دوره آموزش سئو سایت مشخصی ندارد و صرفا با ارائه آموزش های رایگان بر وبسایت خود توانسته است نام خود را در لیست ۱۰ سایت برتر آموزش سئو و طراحی سایت ایران جای دهد.

ابزار وردپرس

اکثر مردم ابزار وردپرس را بیشتر به سایتی در عرصه فروش قالب و افزونه می شناسند. مدیریت این مجموعه بر عهده مهدی جبین پور است. کلیه آموزش های ارائه شده در این وبسایت نیز توسط مدیریت این مجموعه ضبط و منتشر می شود.

بسیاری از افراد بر این باورند که جنبه تبلیغاتی آموزش های ارائه شده توسط این سایت بیشتر از جنبه آموزشی آنهاست. احتمالا این نظر بیشتر به دلیل همین امر است که این سایت تخصصی در عرصه فروش قالب و افزونه فعالیت بیشتری دارد و در تلاش است با ارائه اموزش هایی در بخش های کار با افزونه ها و قالب ها و ارائه آموزش سئو سایت به صورت رایگان نظر کاربران را به خرید قالب و افزونه از این سایت جلب کند.

آکادمی مهدی عراقی

آکادمی مهدی عراقی یکی از بهترین مجموعه آکادمی های آموزش سئو است که بدون ادعا در این عرصه فعالیت دارد و توانسته با ارائه آموزش های سطح مقدماتی تا حرفه ای به صورت رایگان در وبسایت خود، علاقه مندان زیادی را به سمت آموزش سئو سوق دهد.

مدیریت این مجموعه نیز با خود مهدی عراقی است. دوره آموزش سئو خاصی تا به این لحظه از مجموعه مهدی عراقی منتشر نشده، اما شما با مراجعه به وبسایت مهدی عراقی این امکان را دارید که به صورت رایگان از اطلاعات ارائه شده در وبسایت این مجموعه نهایت استفاده را کنید.

نیو سئو

وب سایت نیوسئو نیز از قدیمی ترین مجموعه های فعال در زمینه آموزش سئو و طراحی سایت ارزان در ایران است. امیر قمصری اداره این مجموعه را برعهده دارد. با مراجعه به وبسایت این مجموعه می توانید از مطالب درج شده در آن استفاده کرده و در صورت تمایل در دوره آموزش سئو این مجموعه نیز شرکت کنید.

مدیر وب

شاید کمتر کسی را بتوان یافت که با شنیدن کلمه آموزش سئو مجموعه مدیر وب به ذهنش خطور نکند. مدیریت این سایت برعهده مهران منصوری فر است. مدیر وب از جمله مجموعه هایی است که به صورت کلی در عرصه آموزش دیجیتال مارکتینگ مشغول به فعالیت است، اما تمرکز این مجموعه بیشتر روی آموزش سئو سایت است. با دنبال کردن وبسایت این مجموعه، می توانید از مطالب رایگان موجود در سایت، اطلاعات خود را بالا ببرید.

اکادمی فردین

از جمله مجموعه هایی که در عرصه آموزش سئو به صورت رایگان فعالیت مستمری دارد، مجموعه فرین آکادمی است. مدیریت این مجموعه را محمد امین هاشمی و مسعود الوهیمی برعهده گرفته اند. اکثر افراد این مجموعه را با وبینارهای رایگان سئویی برگزار شده توسط این مجموعه می شناسند.

ارائه اطلاعات بالا در سطوح مختلف در آموزش های متنی و وبینارهای رایگان را می توان اصلی ترین دلیلی دانست که این وب سایت جز این 10 سایت برتر قرار داده است.

آی تی مهر

یکی از جمله محبوب ترین مجموعه هایی که تلاش های بسیاری در زمینه ارائه آموزش های سطح بالا در زمینه سئو سایت ارائه داده  است، قطعا مجموعه آی تی مهر است. این مجموعه با ارائه مطالب مفید و ناب در وب سایت خود و همچنین ارائه آموزش های مفید و اصولی توانسته است نام خود را در عرصه آموزش سئو بر سر زبان ها بیاندازد و همین امر سبب شده است تا اکنون شاهد حضور نام آی تی مهر در صدر لیست برترین های آموزش سئو ایران باشیم.