لینکسازی یا لینک بیلدینگ؛ لینک ها پل ارتباطی بین سایت های مختلف هستند. با کمک لینک می توان از یک سایت به سایت دیگر دسترسی پیدا کرد . علاوه بر این ، در موتور های جست و جو نیز حضور این پیوند ها منجر به دیده شدن سایت می شود.

لینک سازی Link Building به این معنی است که پیوند هایی ایجاد شود که بتواند رتبه سایت را در موتور های جست و جو  مثل گوگل و … افزایش دهد. این کار را می توان به روش های مختلفی انجام داد. به کمک لینک سازی داخلی و خارجی ، سئو بهبود پیدا می کند.

برای افزایش سئو سایت می توان از شرکت های طراحی ، مثل شرکت معتبر آی تی مهر کمک گرفت . این مجموعه پس از طراحی سایت ، کمک می کند تا سئو سایت بر اساس الگوریتم های سئو گوگل افزایش پیدا کند.

لینکسازی یا لینک بیلدینگ چیست ؟

با لینک سازی ، می توان یک کلمه یا متن را تبدیل به هایپر لینک کرد . این هایپر لینک ها کمک می کنند تا کاربر با کلیک کردن روی آن ، به سایت مورد نظر دسترسی پیدا کند.

در این شرایط ، ساخت پیوند منجر می گردد تا کاربران زیادی به سمت سایت هدایت شوند. در  نتیجه می توان سئو سایت و دسترسی به مجموعه را بهبود بخشید.

پیوند ها کمک می کنند تا قدرت سرچ شدن یک مطلب در موتور جست و جو مثل گوگل افزایش پیدا کند. در این شرایط ، می توان گفت که صفحه جدیدی به فضای اینترنت معرفی می شود و می تواند در رتبه بندی های جست و جو قرار بگیرد . استفاده از پیوند های صحیح این امکان را ایجاد می کند که بازدید از سایت افزایش پیدا کند .

بررسی انواع لینکسازی :

این کار دارای انواع مختلفی می باشد . طبق یک دسته بندی، پیوند ها باید به گونه ای ساخته شوند که بتوانند هم از داخل سایت و هم از خارج ، آن را بهینه کنند.

تولید پیوند های داخلی کمک می کند تا ترافیک در سایت افزایش پیدا کرده، سئو سایت بهبود بخشیده شده و ترافیک در سایت بیشتر شود .

تولید پیوند های خارجی به معنی تقویت سایت از طریق دیگر سایت ها می باشد . در این شرایط ، می توان لینک هایی را در سایر شبکه های اجتماعی ساخته و تقویت نمود . در این شرایط ، کاربران از دیگر سایت ها به سمت سایت شما هدایت می شوند.

مطالعه بیش‌تر: جدیدترین الگوریتم سئو گوگل در سال ۲۰۲۲

تفاوت لینک داخلی و خارجی :

این دو مورد هر دو کمک می کنند تا گوگل بتواند درک بهتری از محتوای شما داشته باشد و با هدایت کاربر به صفحاتی با موضوعات مشابه ، عمکلرد بهتری ارائه دهد . با کمک لینک داخلی ، خواننده می تواند روی هایپر لینک ها کلیک کرده و بین صفحاتی از سایت شما در جریان باشد که موضوعی مرتبط داشته و می تواند توضیحات تکمیلی متن را در آن قسمت نیز مشاهده کند  . این کار منجر به تبلیغ و معتبر نشان دادن سایت شما نیز می شود .

پیوند های داخلی مناسب ، کاربردی و اصولی ، کمک می کند تا خوانایی و هدف مطلب و سایت بهتر درک شده ؛ همچنین خواننده مطالب به صورت بهتری با سایت ارتباط برقرار کند .

این در حالیست که لینک دادن به سایت های دیگر ، می تواند کاربر را برای مشاهده سایر اطلاعات تکمیلی ، به سایر سایت های معتبر و موثق هدایت کند. به عنوان مثال ، برخی افراد که مطالب رپورتاژ تولید می کنند ، می توانند از سایت های معتبری مثل ویکی پدیا به عنوان لینک خارجی استفاده  کنند .

پیوند های خارجی مورد استفاده باید :

_ از سطح کیفیت  بالایی برخوردار باشند .

_ معتبر باشند .

_ مرتبط با موضوع باشند .

هر نوع لینک خارجی نمی تواند صرفا منجر به افزایش سئو شود . این کار از حساسیت بالایی است و باید دقیقا مرتبط با موضوع و بر اساس هدف معین شده صورت بگیرد .

گاهی اوقات ، افرادی که مدیریت چند سایت را بر عهده دارند ، از سایت های مختلف خود به عنوان پیوند های خارجی استفاده می کنند . این کارکمک می کند تا بتوان همزمان چند سایت را تبلیغ کرده و بازدید از ان ها را افزایش داد .

مطالعه بیش‌تر: سئوی کلاه سیاه ، کلاه سفید و کلاه خاکستری

لینکسازی چه تاثیری بر سئو سایت دارد ؟

پس از طراحی سایت ، سئو سایت از مهم ترین اقدامات جهت موفقیت آن محسوب می شود . لینک بیلدینگ اصولی ، کمک می کند تا سئو افزایش پیدا کند . الگوریتم سئو گوگل دائما در حال تغییر است ؛ در نتیجه نیاز است تا روش های متفاوتی برای این کارر استفاده شود تا بتوان کماکان سئو را بر اساس لینک بیلدینگ در حد بالایی حفظ نمود .

با توجه به اهمیت این مساله ، بعد از طراحی سایت ، قسمت عمده ای از وقت طراح صرف ساخت این موارد شده و کمک می کند تا رتبه بندی آن افزایش پیدا کند.

مطالعه بیش‌تر: تکنیک های هوشمندانه افزایش رتبه در گوگل

کاربردی ترین روش برای طراحی و ساخت لینک سایت :

شرکت های کامپیوتری متعددی تاسیس شده اند که کمک می کنند تا اشخاصی که به هر دلیل ، قادر به طراحی و مدیریت سایت نیستند ، بتوانند سایت خود را راه اندازی نموده و مدیریت کنند . سایت آی تی مهر ، یکی از معتبر ترین شرکت ها در این زمینه می باشد . این شرکت بر اساس فاکتور ها و شرایط مشتری ، اقدام به طراحی سایت می کند . از مزایای این شرکت می توان به طراحی سایت ارزان اشاره نمود .

ای تی مهر ضمن طراحی سایت ارزان ، خدماتی را ارائه می دهد که سایت طبق الگوریتم های سئو گوگل در موتور های جست و جو از رتبه بالا تری برخوردار شده و سئو سایت افزایش یابد .

با سپردن طراحی سایت و مدیریت آن به ITMEHR ، سایت به خوبی تحت نظارت خواهد بود . چرا که متخصصین این مجموعه به طور منظم اقدام به لینک سازی های اصولی می کنند تا دسترسی به سایت در حد بالایی حفظ شود .