تفاوت سئو با تبلیغات گوگل چیست؟ باید از کدامیک استفاده کنیم؟

مدت‌ها پیش تبلیغات گوگل با نام Adwords شناخته می‌شد. با توجه به پیشرفت و گسترش سایت‌های مختلف در فضای وب تبلیغات گوگل یا همان Google Ads و سئو، به موضوعات مهمی تبدیل شدند.

در واقع می‌توان گفت تفاوت سئو با تبلیغات گوگل مانند تفاوت سیب با پرتقال است. هر دو مورد سئو و تبلیغات گوگل در مقابل SERP، برای مشتریان احتمالی کمک می‌کنند.

سئو سایت به سایت شما کمک می‌کند تا بر اساس جستجوی عبارات توسط افراد مختلف، به صورت ارگانیک رتبه‌ بندی مناسبی از طریق آی تی مهر برای شما انجام شود. تبلیغات گوگل نیز به شما این امکان را می‌دهند تا عبارات خاصی را به عنوان کلمات کلیدی خود درنظر بگیرید. و براساس آنها تبلیغاتی را ایجاد کنید. با این تبلیغات گوگل محتوای سایت شما برای افرادی که کلمه کلیدی موردنظر شما را جستجو می‌کنند.نشان داده می‌شود و به این ترتیب افراد شروع به بازدید از سایت شما می‌کنند.توجه کنید که فرآیند سئو پس از فرآیند طراحی سایت می آید

هر دو این موارد، یعنی سئو و تبلیغات گوگل می‌توانند به بازدید کلی شما در جستجوها کمک کنند. همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان شد، تفاوت سئو با تبلیغات گوگل مانند تفاوت دو میوه است.

برندهای معتبر، از هر دو مورد برای حضور دیجیتالی قوی و پایدارتر در فضای وب استفاده می‌کنند. این برندها به طور معمول یک برنامه استراتژیک برای پیش‌بردن سئو و تبلیغات گوگل همراه با یکدیگر تدوین می‌کنند. تا بتوانند پتانسیل کارایی آنلاین مارکت‌های خود را به حداکثر میزان ممکن برسانند.

تفاوت سئو با تبلیغات گوگل چیست؟

تفاوت سئو با تبلیغات گوگل از نظر وظایف و نقش‌ها چیست؟

سئو و تبلیغات گوگل وظایف و نقش‌های منحصر به فردی را دارند اما باید توجه داشت. این وظایف به نوعی مکمل یکدیگر هستند. قوانین و مقررات مدیریت سئو بیشتر در خصوص ایجاد محتواهایی است که نیاز مشتریان و دیگر افراد را در جستجو برطرف می‌کند.

این محتواها فقط محتوای متنی، فیلم یا اینفوگرافیکها را شامل نمی‌شوند. بلکه مواردی مانند بهینه‌سازی سایت و طراحی آن با شکل و قالب مناسب، ظاهر کاربر پسند و سرعت بالا آمدن سایت نیز از جمله نکات مهم در سئو محسوب می‌شوند.

سئو خود به تنهایی، دنیای بزرگی متشکل از سئو داخلی و خارجی، سئو محلی، سئو کلاه سفید، مشکی و خاکستری است.

در مورد تفاوت سئو با تبلیغات گوگل، به وظایف تبلیغات می‌پردازیم. تبلیغات گوگل یا Google Ads، در واقع به نوعی نمایش تبلیغات به صورت آنلاین است.

با استفاده از ایجاد تبلیغات و استفاده از ویژگی‌های آن، ممکن است افراد با کلیک بر روی هر تبلیغ ایجاد شده توسط شما به سمت سایت کسب و کارتان هدایت شوند.

مقالات: تکنیک های هوشمندانه افزایش رتبه در گوگل

این تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی ایجاد می‌شوند. بنابراین برای کاربرانی که آن کلمه کلیدی را جستجو کرده‌اند نمایش داده می‌شود.

با توجه به این موضوع، شما می‌توانید با انتخاب کلمات کلیدی مناسب، علاقمندان به موضوعات خاص را به تبلیغات گوگل مورد هدف قرار دهید.

حتی پیش از رتبه‌بندی سایت شما توسط سئو و شهرت آن در جستجوهای آنلاین، می‌توانید با کمک تبلیغات گوگل و با کلمات کلیدی بازدیدهای ارگانیک داشته باشید.

این موضوع به نوعی به سئو سایت نیز کمک می‌کند. به دلیل عوامل ذکر شده در بالا، گفته می‌شود باید علاوه بر توجه به وظایف متفاوت سئو و تبلیغات گوگل، به مکمل بودن وظایف آنها نیز توجه داشت.آیا سئو به تبلیغات گوگل کمک می‌کند؟

سئو و تبلیغات گوگل اگر به درستی استفاده شوند. برای عملکرد آنها برنامه استراتژیک مناسبی در نظر گرفته شود، می‌توانند به خوبی باهم کار کرده و ترافیک ارگانیگ سایت را به خوبی بالا ببرند.  تبلیغات گوگل در جایی که سئو توانایی کافی برای رتبه‌بندی‌ شدن در صفحه اول جستجو را نداشته باشد،

تبلیغات گوگل می‌تواند ترافیک ارگانیک سایت را افزایش دهد. علاوه بر این تفاوت سئو با تبلیغات گوگل، می‌توان به وسیله تبلیغات کلمات کلیدی موردنظر برای یک گروه خاص را مورد آزمایش و بررسی قرار داد.

برای مثال برندها و سایت‌های مختلف ممکن است در نظر داشته باشند، برای کلمات کلیدی خاصی بهینه سازی انجام دهند. می‌توانند پیش از انجام کارهای سئو، در قدم اول تبلیغاتی را برای آن کلمه کلیدی خاص ایجاد کنند و به ردیابی و بررسی افرادی بپردازند که روی آن تبلیغ کلیک کرده‌اند. با این روش می‌توان به نتیجه خوبی رسید، اینکه آیا این کلمه کلیدی برای بهینه سازی مناسب است یا خیر.

بیشنر بخوانید: اصول جذابیت در طراحی سایت که باید بدانید

بر این اساس، تفاوت سئو با تبلیغات گوگل می‌تواند فرصت‌های خوبی را برای صاحبان برندها و سایت‌ها ایجاد کند. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، با توجه به داده‌های کلمات کلیدی در تبلیغات می‌توان برای ایجاد شرایط بهتر در خصوص انجام قسمت‌های مختلف سئو نیز اقدام کرد.

پیداکردن کلمات کلیدی با نرخ جستجو بالا که رقابت بالایی نیز در آنها وجود دارد، شاید سخت باشد اما در صورت موفقیت، سایت شما را در جایگاه مناسب و بالایی قرار خواهد داد؛ بنابراین این کلمات کلیدی برای انجام تبلیغات گوگل نیز مناسب خواهند بود.

همان‌ طور که درک نام و برند تجاری باعث ایجاد یک استراتژی دیجیتالی مناسب می‌شود. درک تفاوت سئو با تبلیغات گوگل و نقش‌های هر یک از آنها برای وب‌ سایت موقعیت مناسبی را ایجاد خواهد کرد. هر چه شرکت‌ها بتوانتد از مزایای این دو مورد بهتر استفاده کنند، به نتایج بهتری نیز دست خواهند یافت

تفاوت سئو با تبلیغات گوگل چیست؟

سئو یا تبلیغات گوگل؟ باید کدامیک را انتخاب کنیم؟

هر چند پیش‌تر بیان شد که جلو بردن این دو مورد باهم مناسب است. باید اشاره کرد که انتخاب سئو یا تبلیغات گوگل، بیشتر به شرایط سایت شما بستگی دارد. این استراتژی‌های دیجیتالی و کاری تجارت شماست که تعیین می‌کند. کدامیک مفیدتر است. بنابراین بهتر است پیش از تصمیم‌گیری برنامه های شرکت خود را بررسی کنید. و تصمیم نهایی خود را عملی کنید.

هر دو مورو سئو تبلیغات گوگل برای افزایش بازدید و بهتر‌شدن سایت شما بسیار کمک‌کننده و مناسب خواهند بود. آنچه بسیار حایز اهمیت است، بودجه و اهداف شما برای این موضوع است. بررسی این مسائل در خصوص کسب و کار اینترنتی خود و همین‌طور بررسی رقبا، برای تصمیم‌گیری مهم است.

امیدوارم که شرح تفاوت سئو با تبلیغات گوگل و نحوه عملکرد هر یک برای شما مفید واقع شده باشد. به عنوان سخن پایانی باید اشاره کرد، در صورت نداشتن اطلاعات کافی بهتر است این دو مورد مکمل را به صورت همزمان با هم پیش ببرید.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت ارزان