ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند.

اطلاعات تماس

امروزه با گسترش علم و فناوری روش انجام بسیاری از فعالیت ها تغییر کرده و بسیاری از کسب و کار ها از روش حضوری و مستقیم به روش غیر حضوری و غیر مستقیم تبدیل شده اند. سایت ها نمونه ای از همین روش غیر حضوری می باشند که از آن ها می توان استفاده های گوناگونی برد . در دنیای امروز و جهان رو به پیشرفت ، نیاز به داشتن یک سایت برای هر حرفه و شغلی، کاملا احساس می شود و در صورت نبود سایت حتی می توان گفت که کسب و کار رو به کسادی خواهد رفت.

بنابراین ایجاد یک سایت برای صاحبان مشاغل امری ضروری محسوب می شود که بهترین راه برای رسمی کردن فعالیتشان بوده و به بهتر دیده شدنشان کمک می کند. همچنین می توان گفت همه ی کسانی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با سایت ها سرو کار دارند باید با مسئله سئو و همچنین بهینه سازی آن اشنا شوند. اما سئو سایت چیست و بهینه سازی آن چطور اتفاق می افتد؟

برای مشاهده نمونه کارهای سئو کلیک کنید.

تعریف سئو سایت و بهینه سازی آن

سئو سایت به معنی بهینه سازی سایت می باشد که برای موتورهای جست و جوی اتفاق می افتد و موجب افزایش ترافیک وب سایت و کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل می شود. این افزایش رتبه و همچنین ترافیک سایتی با تولید یک محتوای خوب برای سایت، رعایت دستورالعمل ها و تکنیک های بخش فنی و همچنین عملیاتی که بر روی آن انجام می شود ، صورت می پذیرد.

 به عبارت دیگر سئو به مجموعه ی فعالیت هایی اتلاق می شود که با طراحی درست سایت ها و تعیین استراتژی مناسب برای آن ها ، به یک جایگاه بالاتری در نتایج جست و جوی گوگل برسیم و بازدیدکننده ی بیشتری را به آن جذب کنیم . در صورت درست انجام دادن مراحل این کار، جایگاه سایت در بین موتور های جست و جوگر گوگل افزایش یافته و درآن ها ترافیک ایجاد خواهد شد. البته مفهوم و معنای سئو تنها به معنای موتورهای جست و گر نیست ، بلکه می توان مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان را از مفاهیم آن در نظر گرفت.

 به بیان عام تر و بسیار ساده، سایتی که سئو نداشته باشد مانند انسانی است که درچاه تاریک مانده و کسی صدایش را نمی شنود و به دادش نمی رسند . با ایجاد سئو سایت و بهینه سازی سایت ، دیگران وی را دیده و به کمک او می شتابند. در واقع در حالت عادی، بازاریابی های آنلاین تا زمانی ارزشمنداند که از آن ها به صورت مستمر استفاده شوند. می توان گفت با توقف فعالیت ها در این سایت ها از ارزش ان ها نیز کاسته شده و باید کاری برای آن ها انجام داد. سئو سایت و بهینه سازی سایت همان راه حل و چاره ی مشکل می باشد که ارزش افزوده ی پایداری برای سایت ایجاد کرده و باعث می شود مدت ها بتوان از آن سود آوری کرد و همچنین موجب افزایش رتبه در گوگل خواهد شد. 

سه بازوی مهم سئو سایت

سئو سازی سایت یک عملکرد مهمی در طراحی سایت است که با انجام درست آن ، سایت در یک جایگاه مناسب تری قرار گرفته و به رتبه یک تبدیل خواهد شد. بهینه سازی سایت و افزایش رتبه ی آن یک فرایند زمان بر و مستمری می باشد که طی زمان نتیجه خوبی برای صاحبان سایت به بار خواهد آورد و آن ها را در بهترین رتبه قرار خواهد داد. 

بنابراین لازمه رسیدن به این هدف ، صبر و حوصله و همچنین پیاده سازی برخی از استراتژی ها بر روی سایت می باشد. صاحبان سایت باید بدانند که برای موفقیت در سئو و بهینه سازی هر سایت، رعایت سه اصل اساسی از ضروریات می باشد. این سه اصل شامل سئو تکنیکال، بازاریابی محتوا و لینک سازی هدف مند می باشد.

 • سئو تکنیکال: یکی از بازوی سئو و بهینه سازی هر سایتی ، سئو تکنیکال می باشد که بسیار مهم و اساسی بوده و رعایت مواردی را برای سایت مورد نظر واجب می کند. رعایت اصول سئو در طراحی، نشانه گذاری استاندارد، بهینه سازی سرعت سایت، طراحی نسخه ریسپانسیو ، استانداردسازی کدنویسی سایت و مواردی از این دست را سئو تکنیکال می نامیم.
 • بازاریابی محتوا: یکی دیگر از بازوهای سئو ، بازاریابی محتوا می باشد که از نظر هر صاحب نظری مهم تلقی شده و باید برای آن نکاتی را در نظر گرفت. هر سایتی با هر هدفی که ساخته شده است نیازمند یک بستر خوب و استانداردی برای ادامه ی فعالیت های خود می باشد . بازاریابی محتوا شامل مواردی چون، شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند، آنالیز رقبا، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوای ارزشمند، برچسب گذاری و دسته بندی می باشد.
 • لینک سازی : لینک سازی یکی دیگر از بازوهای مهم بهینه سازی سایت ها می باشد که کمک شایانی برای افزایش رتبه خواهد کرد. شرکت طراحی سایت و سئو مهرگان این امر را  به دو صورت داخلی و خارجی انجام می دهد و سایت را به عنوان یک سایت مهم در گوگل جلوه می دهد. گوگل به صورت خودکار با استفاده از لینک سازی سایت می تواند به اهمیت سایت پی برده و آن را یک سایت مهم قلمداد کند. همچنین به وسیله ی این روش می توان یک مسیر رو به رشدی را داشت. لینک سازی خارجی به خودی خود، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باعث افزایش رتبه در گوگل و موتورهای جست و جوی آن خواهد شد.

بهینه سازی سئو

توسعه وب

تبلیغات سریع

بازاریابی محتوا

بازاریابی اجتماعی

توسعه سایت

برای سئوی بهتررعایت چه نکاتی ضروریست؟

با وجود هوشمندی و پیچیدگی موتورهای جست و گر گوگل، این موتور نیاز مبرمی به کاربران دارد و بدون آن ها ارزش خود را از دست خواهد داد. به همین دلیل است که  موتورهای هوشمند گوگل سعی دارند تا بهترین نتایج را پیش روی مخاطبان خود قرار دهند. بنابراین سایت ها باید نهایت دقت خود را در سئو سازی سایت و بهینه سازی سایت های مورد نظر خود انجام دهند، زیرا کوچک ترین اشتباهی، آن ها را از دید کابران پنهان کرده و تمام تلاش صاحبان سایت را به هدر می دهد. اما صاحبان این سایت ها از چه چیز هایی باید برای سایت خود اجتناب کنند و چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

 • تاثیر استفاده از انتخاب درست کلمات کلیدی برای محتوی سایت و اجتناب از انتخاب نادرست آن ها:

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در سئو و بهبود آن ، کلمات کلیدی می باشند که امروزه در بین سئوکاران ، امری جا افتاده می باشد و باعث می شود که با جست و جوی این کلمات کلیدی سایت شما در صفحات اول گوگل نمایش داده شود. کلمات کلیدی از عوامل مهم و تاثیر گذاری اند که کارشناسان متعقد به انتخاب درست آن ها می باشند. کارشناسان این حوزه معتقداند که با انتخاب نادرست کلمات کلیدی برای وب سایت ها، یکی از بزرگ ترین اشتباهات در این زمینه اتفاق خواهد افتاد و سایت مورد نظر به درستی نمایش داده نخواهد شد. به عبارت دیگر نمایش و یا عدم نمایش وب سایت ها در موتوهای جست و گر گوگل درنتیجه ی انتخاب درست و یا نادرست همین کلمات کلیدی خواهد بود. انتخاب نادرست، نداشتن و یا ناقص بودن کلمات کلیدی شما درست با موضوع نداشتن و ناقص بودن ترافیک ورودی به وب سایت ها برابری می کند. بنابراین برگزیدن کلمات کلیدی خوب و مناسب محتوی سایت، از جمله عوامل تاثیر گذار در کسب رتبه در گوگل می باشد.

 • دقت به نوع محتوی تولیدی و اجتناب از تولید محتوای ماشینی و اتوماتیک:

 یکی از اشتباهاتی که ممکن است وب مستر ها انجام دهند این باشد که محتواهایی را تولید کنند که از کیفیت لازم برخوردار نمی باشد. تولید محتوی ماشینی و یا اوتوماتیک به اصطلاحی گفته می شود که مطالب توسط برنامه های خاصی  به صورت خودکار از سایت ها و منابع مختلف به صورت راندومی جمع آوری می شود و در سایت گنجانده خواهد شد. اصطلاح سئوی کلاه سیاه به این مقوله مربوط می شود که در بین سئوکاران بسیار رایج می باشد . این محتواها از ان جا که توسط یک سری از برنامه های خاصی جمع آوری می شوند، دارای معنای خاصی از جملات و محتوی تولید شده نمی باشند و فقط در آن ها کلمات کلیدی به کار رفته و توسط وب مستر ها در سایت ها گنجانده می شوند. استفاده از این روش ، تاثیر نابسامانی روی سایت خواهد داشت و موجب دفع کاربران مخطبان سایت و عدم جذب آن ها به سایت خواهد شد.

 • تولید یک محتوی قوی و دوری از تولید محتوی ضعیف:

وب مستر ها علاوه بر رعایت کردن عوامل گفته شده، باید یک محتوی قوی برای سایت خود تولید کرده و آن را در سایت خود باز نشر دهند. ایجاد محتوی ضعیف و کپی شده باعث بازماندن سایت از ایجاد بهینه سازی سایت شده و از اینکه بتواند در گوگل رتبه ای دریافت کند، ممانعت خواهد کرد. بنابراین ، تولید محتوی خوب و درجه یک از عوامی مهم و تاثیر گذاری است که نباید از آن به سادگی رد شد. علاوه بر آن نباید با نهادن تبلیغات بیش از حد ، ارزش سایت را پایین آورد و از نظر سئو آن را کم اهمیت جلوه داد. 

 • صرف نظر کردن از تاکتیک های بد بک لینک:

 ساخت بک لینک به خودی خود بد نیست و در سئو سایت و بهبود سازی آن تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. بخصوص اگر یک وب سایت معروف و معتبر به سایت شما لینک دهد ، شما نتایج بهتری در گوگل دریافت خواهید کرد. کافی است تمامی اصول اخلاقی و قوانین مربوط به لینک سازی را رعایت کرده و طبق آن کار لینک سازی سایت را انجام دهید. اما در این زمینه داشتن اطلاعات کافی از ضروریات انجام این کار می باشد . به طور مثال گوگل سایت هایی را که بک لینک های کم کیفیت و اسپم دارد را جریمه می کند و این موضوع برای صاحبان سایت ها امتیاز منفی به شمار می آید. به عبارتی در لینک سازی باید کیفیت بیشتر از کمیت در نظر گرفته شود. با رعایت این امر سئو و بهینه سازی سایت به بهترین وجه ممکن انجام خواهد پذیرفت.

 • اجتناب از مخفی کردن کلمات کلیدی:

یکی از نامناسب ترین روش انجام سئو سازی محتوی، مخفی کردن کلمات کلیدی می باشد. کلمات کلیدی استفاده شده در متن باید به اندازه ی استاندارد بوده و از استفاده ی بیش از حد آن ها در متن جلوگیری کرد. استفاده ی مکرر از کلمات کلیدی در داخل متن باعث نامفهموم بودن محتوی شما در داخل سایت خواهد شد و مخاطبان صحفه سایت را ترک خواهند کرد. به همین دلیل برخی از صاحبان سایت ها برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی ، کلمات کلیدی اضافی داخل متن ها را پنهان کرده و آن ها را از دید مخاطبان مخفی می کنند. در صورتی که گوگل به راحتی می تواند این کلمات را تشخیص داده و باعث تاثیر منفی در سایت شود. 

 • انتخاب یک کلمه کلیدی برای متن:

تمرکز کردن بر یک کلمه در انتخاب کلمه کلیدی، بهتر از انتخاب چند کلمه کلیدی برای برای محتوایتان خواهد بود و تاثیر مثبتی روی سئو سایت شما خواهد گذاشت. کلمه کلیدی باید مرتبط با متن و همچنین کلمه ای مناسب با محتوای شما باشد و هارمونی کاملی با متن شما داشته باشد. 

 • تحقیق درباره ی رقیبان سایت: 

تحقیق کردن درمورد سایت های دیگر باعث می شود که شما جایگاهتان را بهتر حفظ کرده و برای پیشرفت آن تلاش کنید . مبنای تحقیق شما باید دانستن نقاط قوت و ضعف رقیبانتان باشد و با نشانه گذاری این ویژگی ها ، باید سعی کنید نقاط مثبت سایت ها را رعایت کرده و آن را در سایت خود پیاده سازی کنید و نقاط منفی و مشکلاتی را که دارند نیز درس گرفته و تجربه بدست آورید تا آن مشکلات برای سایت شما اتفاق نیوفتد.

 • استفاده از کلمات کلیدی در عنوان : 

در صورتی که شما یک کلمه برای محتوایتان انتخاب کرده اید ، بهتر است برای سئو سایت و بهینه سازی متن، از این کلمه کلیدی در عنوان نیز استفاده کنید . اما در صورتی که کلمه کلیدی انتخابی شما چند عدد می باشد،  لزومی به استفاده آن ها در عنوان نیست و می توان این کار را به صورت ترکیبی انجام داد. این موضوع به این معنیست که لزومی به نوشتن بخش ها در کنار هم نمی باشد. 

 • استفاده از جملات کوتاه و روان:

 جملات کوتاه و روان باعث می شوند تا خواننده رغبت بیشتری به متن شما نشان داده و جذب  شود که این موضوع تاثیر مثبتی روی سایت شما خواهد گذاشت و باعث سئوی بهتر و افزایش رتبه ی سایت شما خواهد شد. جملات طولانی و نامفهوم که قواعد روان نگاشتن در آن ها رعایت نشده مخاطبان و کاربران سایت را دفع کرده و باعث می شوند که این کاربران زود تر صفحه شما را ترک کنند. 

 • استفاده از کلمات کلیدی در عکس ها و تصاویر و آدرس صفحات  URL:

یکی دیگر از راه های کسب رتبه گوگل ، استفاده از کلمات کلیدی و درج آن ها در عکس ها و تصاویر می باشد.  همچنین باید حتما کلمات کلیدی انتخابی شما در آدرس صفحات  URL باشد. این کار باعث می شود تا دسته بندی مطالب سایت، بهتر و با سازمان یافته تر جلوه گر شود. 

 • نتیجه گیری:

واژه ی  Seo   مخفف عبارت  Search Engine Optimization می باشد و به صورت اس. ای. اُ تلفظ می شود. این عبارت به معنای بهینه سازی موتورهای جست و جو می باشد. لازمه رونق هر کسب و کاری پس از انجام پروژه در نظر گرفته خود، طراحی و ساخت یک وب سایت مخصوص خود و دیده شدن توسط کاربران دیگران می باشد. لذا، از انجا که بیشتر مخاطبان و کاربران بیشترین استفاده را از گوگل داشته و از آن برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود استفاده فراوانی می کنند، مهم ترین وسیله ی اورگانیک برای جلب بازدید کنندگان ، همین موتور های جست و گو می باشد. بنابراین سئو و بهینه سازی سایت از جمله عوامل مهم و تاثیر گذاری می باشد که موجب دیده شدن پروژه های مد نظر صاحبان سایت خواهد شد و خدمات سئو به شمار می رود.

در رابطه با مدیریت صفحات اجتماعی اینجا بخوانید.

خدمات سئو موجب بهبود و بهینه سازی سئوی سایت می شود که در صورت رعایت درست برخی موازین، سایت مورد نظر در گوگل و موتور های جست و جو گر آن افزایش رتبه خواهد داشت . البته این موضع را هم باید در نظر داشت که رسیدن به هدف مطلوب و کسب رتبه گوگل آنی و لحظه ای نیست و نباید چنین انتظاراتی داشت. به عبارت دیگر زمان، مبنا و شالوده و یا بهتر بگوییم، بستری برای به بار نشستن نتایج می باشد که بدون آن نتیجه کار کاملا بی معنیست.

برای دریافت تعرفه سئو تماس بگیرید

  پروژه های بزرگ ما را دنبال کنید
  نمایندگی سئو شما

  قبلی بعدی

  580

  2050

  ترافیک سالانه

  80

  520

  رتبه بندی کلمات کلیدی

  180%+

  ترافیک سالانه
  پروژه های اخیر

  نگاهی به پروژه های ما بیاندازید

  اگر ما یک “تیم حرفه ای” داشته باشیم ، مردم جذاب ما خواهند شد.
  ما فقط تیم حرفه ای داریم

  رتبه وب سایت خود را بالا ببرید
  بهترین رتبه در گوگل!