اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که دارای یک سایت است و در پی افزایش ترافیک روزمره سایت می‌باشد. بدون شک تبلیغات کلیکی به عنوان یکی از روش‌های افزایش ترافیک در طراحی سایت می‌تواند یکی از روش‌های مورد نیاز شما باشد.

به این نکته توجه کنید که تبلیغ کردن در سایت شما باعث افزایش ترافیک در سایت شما می‌شود.

انتخاب این روش باید با توجه به هدف تبلیغ، میزان بودجه و… باشد. در ادامه شما را با یکی از روش‌های شناخته شدهٔ تبلیغ یعنی تبلیغات کلیکی صحبت کنیم که گاهی این تبلیغ‌ها با نام ppc نامیده می‌شود. طراحی سایت ارزان را می‌توانید با هر نحوی از آی تی مهر بخواهید

PPC یا تبلیغات کلیکی چیست؟

PPC  این کلمه مخفف عبارت pay-per-click می‌باشد، این نوع از تبلیغات یکی از انواع تبلیغات گوگل به روش ادوردز است که در این تبلیغ افراد تبلیغ کننده با کمک گرفتن از پلتفرم‌هایی مانند google ads تبلیغات را نشان خواهند داد.

بعد از آن به ازای هر بار کلیک کردن بر روی آن هزینه‌ای از حساب آن‌ها کم خواهد شد. تبلیغات کلیکی به صورتی هستند که تبلیغ کننده تنها زمانی باید هزینه پرداخت کند که بر روی تبلیغ کلیک می‌شود و لینک سازی انجام شده توسط بازدید کننده نمایش داده می‌شود.

تبلیغات کلیکی معادل Cost Per Click و Pay Per Click می‌باشد که مخفف این عبارت‌ها به ترتیب cpc و ppc است. این روش تبلیغات همواره در تقابل با سئو سایت و طراحی سایت قرار گرفته است.

در تبلیغات کلیکی با همان ppc کسب و کارها و صاحبان شرکت‌ها با ناشران و صاحبان وب سایت قرارداد می‌بندند و در ازای نمایش دادن تبلیغات آن‌ها در سایت خود و جذب کلیک بازدید کنندگان و ترافیک بیشتر برای کسب و کارها مبلغی را دریافت خواهند کرد.

به زبان ساده‌تر تبلیغات کلیکی صاحبان کسب و کارها را قادر می‌کند تا افراد به افراد بیشتری دسترسی داشته باشند، همین امر باعث می‌شود ناشران و حتی در برخی از موارد بازدیدکننده‌ها نیز بتوانید با کلیک کردن بر روی تبلیغ کسب درآمد داشته باشند.

تبلیغات کلیکی به دو دسته مختلفی تقسیم بندی می‌شوند، دسته اول به آگهی دهنده و یا به صورت مستقیم با ناشر تبلیغ ارتباط برقرار می‌کند و بعد از توافق‌های لازمه تبلیغ بر روی سایت ناشر قرار داده می‌شود که به آن تبلیغات در گوگل و یا همان گوگل ادوردز گفته می‌شود.

در حالت دوم آگهی دهنده به واسطه آژانس‌های تبلیغاتی که امروزه تعداد آن‌ها بسیار بالا رفته است با وب سایت‌ها ارتباط برقرار خواهند کرد و آگهی خود را نمایش می‌گذارند.

در این حالت هر دو طرف مبلغی برای هر کلیک در نظر خواهند گرفت. البته به این نکته توجه کنید که در حالت دوم طرفیت موظف هستند که مبلغ محاسبه شده را به آژانس تبلیغاتی نیز پرداخت کنند که به آن کمیسیون گفته می‌شود، بعد از پرداخت مبلغ‌های لازمه تبلیغ بر روی سایت قرار داده می‌شود. آی تی مهر یا استفاده از سئو سایت و قرار دادن الگوریتم‌های سئو گوگل در سایت شما بهترین ترافیک را برای شما مهیا خواهد کرد.

معرفی انواع تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی امروزه اهمیت بالایی برای کسب و کارهای دارند که در این زمینه سرمایه گذاری صورت می‌گیرد. لینک سازی این نوع از تبلیغات دارای انواع مختلفی است که عبارت‌اند از:

تبلیغات همسان (Native)

یکی از تبلیغات کلیکی که تا به امروز در ایران بسیار محبوب شناخته شده است و برندهای معتبر و بزرگ نیز از این روش استفاده می‌کنند تبلیغات کلیکی همسان می‌باشد.

در این روش محتوای تبلیغاتی مورد نظر بر روی متن و عکس طراحی شده و در سایت‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود. در طراحی سایت این بنرها به ترافیک سایت کمک شایانی خواهد کرد.

تبلیغات در جستجو (Search ADS)

این نوع از تبلیغات کلیکی به این صورت است که اگر کاربران یک عبارتی را در موتور جست و جو گوگل سرچ کنند در صورتی که با تبلیغ ارتباط داشته باشد برای آن‌ها نمایش گذاشته می‌شود.

تبلیغات ریتارگتینگ (Retargeting)

از دیگر تبلیغات کلیکی که می‌توان به آن اشاره کرد تبلیغات ریتارگتینگ است.

در این روش که یکی از محبوب‌ترین روش‌ها در بین کاربران می‌باشد و تا به امروز نتیجه بسیار مثبتی را نیز از خود نشان داده است به این صورت خواهد بود که کاربری که به سایت شما مراجعه می‌کند تبلیغ را به صورت مستقیم مشاهده خواهد کرد.

تبلیغات بنری (Banner Ads)

این تبلیغ کلیکی یکی از روش‌های قدیمی به حساب می‌آید. به این صورت که شما از طراح سایت می‌خواهید که بنری در سایز مورد نظر حاوی پیام، تصویر و.. تبلیغاتی است را در سایت خود قرار دهد.

مزایا تبلیغات کلیکی

شما می‌توانید طراحی سایت ارزان را از کارشناسان ما در آی تی مهر بخواهید. آی تی مهر یا استفاده از سئو سایت و قرار دادن الگوریتم‌های سئو گوگل در سایت شما بهترین ترافیک را برای شما مهیا خواهد کرد.

برخی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از تبلیغات کلیکی در سایت عبارت‌اند از:

تبلیغات هدفمند

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های استفاده از تبلیغات کلیکی هدفمند بودن آن‌ها است.

تنظیمات مربوط به کمپین‌های تبلیغاتی با توجه به اطلاعتی که در خصوص مخاطبین یک سایت وجود دارد انجام خواهد داد.

در این روش شما به صورت 100 درصد مطمئن هستید که تبلیغ شما را مخاطبین هدف مشاهده خواهند کرد.

مطالعه بیش‌تر: روش ‎های کاربردی افزایش درآمد از طریق گوگل

هزینه پایین تبلیغات

بسیاری از تبلیغت امروزه دارای هزینه‌های بسیار زیادی هستند و حتی ممکن است با هزینه‌های بالا شما هیچ بازدهی دریافت نکنید.

اما با انتخاب روش تبلیغات کلیکی به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ شما هزینه پرداخت خواهید کرد.

استفاده از ابزارهای سنجش

تمامی پلتفرم‌هایی که تبلیغات کلیکی را ارائه می‌دهند از ابزارهایی مانند تحلیل، بررسی تبلیغ، میزان بازدید، میزان کلیک و… برخوردار شده‌اند.

شما با استفاده از این ابزارها می‌توانید تبلیغات کلیکی را تحلیل و آن را مدیریت کنید.

سریع بودن

از دیگر مزیت‌های استفاده از تبلیغات کلیکی سرعت بالای این نوع از تبلیغات است.

شما در روش‌های سنتی و هزینه‌هایی که باید بابت سود سایت پرداخت کنید مدت زمان خواهد بود تا نتیجه خود را نشان دهد. اما در این روش همان لحظه نتیجه خود را خواهید دید.

مطالعه بیش‌تر: تعریف لینکسازی یا لینک بیلدینگ و اثرات آن بر سئو

معایب تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات به روش کلیکی با دارا بودن بسیاری از ویژگی هی منحصر به فرد خود دارای معایبی نیز می‌باشد که بهتر است قبل از استفاده از این روش آن از آن اطلاع داشته باشید.

نیازمند بهینه سازی و نظارت دائم

این نوع از روش‌ها بر خلاف انجام فعالیت‌های مختلف مانند سئو سایت و با توجه به الگوریتم‌های سئو گوگل نیازمند به مدیریت و بررسی‌های دائم هستند.

در صورتی که به این تبلیغات نظارت کافی نداشته باشید هزینه‌های شما هدر خواهد رفت.

صرف زمان برای انجام فعالیت‌های تبلیغاتی

همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم این روش در پلتفرم‌های مختلف انجام می‌شود.

تحلیل و بررسی این پلتفرم‌ها نیازمند به صرف زمان می‌باشد.

نیازمند دانش و تجربه

در صورتی که در این روش شما تجربه و دانش کافی نداشته باشید نه تنها بازدید نخواهد داشت بلکه سرمایه و هزینه شما هدر خواهد رفت.

این تبلیغات صد درصد به فروش منجر نمی‌شود.

هزینه‌های هر کلیک را شما باید پرداخت کنید. اما به این نکته دفت کنید که هر کلیکی باعث خرید و با سوددهی نخواهد شد. در صورت رضایت کاربران خرید انجام خواهد شد.