طراحی سایت چیست؟ انواع قالب طراحی سایت چیست؟ ویژگی های یک سایت حرفه ای و مشتری محور چیست؟ آی تی مهر چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد‌؟ در ادامه به سوالات بالا پاسخ میدهیم.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت به ساخت صفحات وب و دیزاین کردن صفحات طبق هدفی که برای ساخت آن وجود دارد را شامل می‌شود. معمولا طراحی یک سایت به آشنایی با چند زبان برنامه نویسی تحت وب و البته آشنایی با اصول سئو نیاز دارد. تا از شروع طراحی سایت بتوان یک سایت بهینه راه اندازی نمود.

انواع قالب طراحی سایت چیست اولین بار توسط TimBerner Lee در سال ۱۹۹۱ صورت گرفت. بعد ها نقش شرکت مایکرو سافت در گسترش و رشد آن بسیار دیده می‌شود. با پیشرفت گوشی های هوشمند فیس بوک نیز در سال ۲۰۱۴ یک زبان برنامه نویسی تحت وب به نام React Native به بازار عرضه کرد. که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت.

این برنامه بر پایه ی React می‌باشد و با آن تفاوت های بسیاری دارد. بیشتر برای طراحی رابط کاربری یا UI/UX به کار می‌رود. طراحی سایت به عنوان یکی از زیر شاخه

انواع قالب طراحی سایت

 • HTMLاین قالب طراحی سایت جزو اولین قالب ها است که طراحی سایت با آن انجام شد. HTML در واقع از ابر متن ها ساخته شده است. صفحات سایت، بانک اطلاعاتی، جای عکس ها و تمام قسمت های یک سایت را به شکل تگ ها و نوشته در می‌آورد. با انتقال آن ها از طریق سرور به دستگاه توسط کد ها به هوش مصنوعی می‌گوید که کدام قسمت به چه شکل است. در نتیجه کدها در صفحه ی تلفن همراه یا کامپیوتر شما به شکل صفحات سایت به تصویر کشیده می‌شود.
 • :CSS این قالب طراحی سایت توسط شرکت مایکرو سافت برای پوشش دادن باگ ها و نقاط ضعف HTMLطراحی شد. و امروزه نیز هر دوی آن ها در کنار یک دیگر استفاده می‌شوند.
انواع قالب طراحی سایت چیست
 • Java Script: جاوا اسکریپت یک برنامه ی تحت وب گسترده مبتنی بر شی است که با html و css به کار می‌رود. کاربرد های گسترده ای دارد مانند برنامه نویسی تحت وب برای موبایل، توسعه ی بازی ، توسعه ی وب جزو کاربرد های آن است.
 • php: برنامه نویسی تحت وب PHP از محبوب ترین برنامه های تحت وب است. این برنامه کاملا رایگان است و براساس اسکریپت ساخته شده است. برنامه نویسی php اکثرا با html ترکیب می‌شود. یعنی صفحات طراحی شده با php به کد های htmlتبدیل می‌شود و سپس در سرور دوباره به تصویر کشیده می‌شود
 • ASP: این زبان توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است. ASP یک زبان اسکریپت نویسی است اما به ویندوز ها محدود است. نمی‌توان در تلفن همراه یا مک بوک ها از آن استفاده نمود.
 • بیشتر بخوانید: دلایل افت رتبه سئوی سایت

ویژگی های یک سایت بهینه

 1. طراحی انواع قالب طراحی سایت چیست باید طوری باشد که برای بازدید کننده حد اکثر بهره بری را داشته باشد. بازدید کننده باید به محض ورود به سایت مطلبی را که در جستجوی آن است پیدا کند. یا راه دسترسی به آن را بیابد. به خصوص در طراحی صفحات اول باید این نکته را بیشتر مد نظر قرار داد. این از ویژگی های مهم سایت است.
 2. دومین ویژگی سایت تعامل و برقراری ارتباط دو طرفه با بازدید کننده است. یعنی همانطور که بازدید کننده به سای وارد می‌شود و در مورد اهداف خود اطلاعاتی را دریافت می‌کند. سایت هم در مورد مخاطب اطلاعاتی را دریافت کند.
 3. ثبت رفتار بازدید کننده و هدف یابی پویا:قدم راهبردی بعدی کنترل نا محسوس بازدید کننده می‌باشد. به این صورت که سایت بعد از شناسایی بازدید کننده برای او در بانک اطلاعاتی پرونده ای تشکیل دهد. که شامل ثبت صفحاتی که مورد بازدید وی قرار گرفته یا مطالبی که باز شده است می‌شود. بعد از ثبت مخاطب را طبق آن ها دسته بندی کند. این ویژگی سایت برای این است که بدانیم مخاطب چه میخواهد. با قرار دادن مطالب مورد علاقه ی او به سایت جذبش کنیم.
 4. قابلیت انعطاف با شرایط بازدید کننده و پارامتریک بودن سایت: سایت باید بتواند بعد از شناسایی و هدفیابی کردن بازدید کننده، مخاطب بتواند سایت را برای بازدید بعدی آماده کند. به طوری که بعدا تنها مواردی برای او باز شورد که انتخاب کرده برای او باز شود. این قابلیت در کنار اصل اول باعث تعلق خاطر مخاطب و بازدید بیشتر از صفحات سایت می‌شود.
 5. مطلب پیشنهادی: خدمات دیجیتال مارکتینگ آی تی مهر
 1. اطلاع رسانی کردن به بازدید کننده و رها نکردن او برای تبدیل مخاطب به مشتری: این ویژگی جزو ویژگی های سایت است که بسیار مورد توجه کسب و کار ها است. البته باید برای آن چهار اصل قبلی را رعایت نمود. هر بازدید کننده بالقوه یک مشتری است و باید تلاش کرد تا مخاطب به مشتری تبدیل شود. سایت باید بازدید کننده را تا تبدیل شدن به مشتری همراهی و راهنمایی کند.
 2. دعوت مشتری به بازدید از سایت و ایجاد تمایل به بازدید به صورت دوره ای: اکنون که مخاطب وارد سایت شده است و از سایت بازدید کرده است نباید اورا از دست داد. بسیاری از سایت ها با ایجاد بخش خبری در سایت و مطالب مختلف در خواندنی و نکته های جذاب در سایت قرار می‌دهند. و در دوره های مختلف آن را به روز کرده یا تغییر می‌دهند. تا مخاطب از بازدید سایت دلسرد نشوند و هنواره مطالب جدیدی را بازدید کنند.
 3. استفاده از فناوری های نوین و ایجاد زیبایی های بصری در سایت: بسیاری از طراحان سایت قبل از انواع قالب طراحی سایت چیست هر اصل دیگری به این موضوع می‌پردازند. اما در حقیقت استفاده از آن در کنار ویژگی های قبلی باید مورد استفاده قرار گیرد. اینکه صرفا به هویت بصری سایت بپردازیم عملا کافی نخواهد بود.اما بطور کلی از هنر های تجسمی و رنگ های مفهومی و جدید ترین فناوری ها برای طراحی سایت استفاده نمود. تا مخاطب به محض ورود ابتدا جذب هویت بصری سایت شده و سپس به دنبال مطالب خود بگردد.

نکته : باید به صورت دوره ای این هویت بصری تغییر کند تا از علاقه ی بازدید کننده کسر نشود.

انواع قالب طراحی سایت چیست

آی تی مهر

آی تی مهر یک شرکت طراحی سایت است که توسط تکنسین های حرفه ای و متخصص راه اندازی شده است. آی تی مهر تلاش کرده تا طبق نیاز روز جامعه قدم بردارد و شرکت خود را کاملا مشتری محور بنا کرده است. این روز ها نیاز به طراحی سایت بیش از هر دوران دیگری در جامعه برای. گسترش کسب و کار و به خصوص شناخته شدن بیشتر کسب و کار های نو پا حس می‌شود.

طراحی سایت ارزان قیمت یکی از نیاز های جامعه به حساب می‌آید. مانند هر دوره ی دیگری هستند کسانی که از نیاز افراد و شرایط سوء استفاده می‌کنند. و با وعده ی طراحی سایت ارزان کاری را تحویل شما میدهند که هیچ ارزشی ندارد. و حتی در مواقعی اصلا ساخت اصولی ای نداشته است. اما آی تی مهر با توجه به نیاز جامعه و در حوزه ی تخصصی خود قدم نهاده. تا برای رشد کسب و کار ها در جامعه تلاش کند. طراحی سایت ارزان قیمت با توجه به شرایط حال حاضر و نیاز اغلب کسب و کار ها یکی از تصمیمات کلیدی و دو سر برد برای هر دو طرف است. آی تی مهر در خصوص سئو ی سایت نیز به کمک شما خواهد آمد.

نیاز محرض هر سایتی سئو کردن آن سایت است که قدم اصلی برای دیده شدن شما توسط مخاطبان و جذب مشتری به سمت شما خواهد بود. شما با طراحی سایت توسط آی تی مهر علاوه بر یک سایت ارزان قیمت و البته با کیفیت در سطح بالا می‌توانید. سئو ی سایت خود را نیز به این شرکت بسپارید و خدمات کامل را دریافت کنید.

نتیجه گیری

طراحی سایت در جامعه ی امروز برای وکسب و کار ها بسیار مهم و قابل توجه است. انواع قالب طراحی سایت چیست  اکثرا برای تکمیل کردن یکدیگر ساخته شده اند نه رقابت با هم. یک مهندس آی تی باید با تمام آن ها آشنا باشد. و برای این تخصص باید سالها زمان صرف کرد و تجربه کسب نمود. ویژگی های یک سایت خوب را به شما توضیح دادیم.

در کل می‌توان گفت که سایت باید مشتری محور باشد و تلاش خود را به کار گیرد تا بازدید کننده را به مشتری تبدیل کند. زیرا هر مخاطب یک مشتری بالقوه است. آی تی مهر با طراحی سایت ارزان تمام تلاش خود را به کار میگیرد. تا نیاز کسب و کار ها را به سایت ها برای گسترش کار خود یا دیده شدن کسب و کار های نو پا محقق شود‌.

های رشته ی کامپیوتر است و در دانشگاه ها کاملا تخصصی آموزش داده می‌شود. این رشته با نام ITشناخته می‌شود. انواع قالب طراحی سایت چیست

مطلب پیشنهادی: دلایل تفاوت قیمت طراحی سایت انواع قالب طراحی سایت چیست