مقدمه افزایش فالوور اینستاگرام

اگر به دنبال استفاده موثر از پلتفرم اجتماعی اینستاگرام هستید، باید یک پایگاه محکم بجز طراحی سایت برای افزایش فالوورهای خود ایجاد کنید. افزایش فالوور اینستاگرام در آی تی مهر نشانه این است که افراد پست‌های شما را دوست دارند و تمایل دارند که تصاویر و فیلم‌های شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. با این حال، تعداد زیادی از کاربران با حساب‌های جعلی در بستر اینستاگرام فعال هستند و بهتر است که این افراد فالوور شما نباشند. استفاده از فالوور فیک و ربات‌ها، ممکن است تعداد دنبال کنندگان شما را برای مدت کوتاهی افزایش دهند، اما در دراز مدت هیچ مزیتی برای شما به همراه ندارند.

این نشان می‌دهد که فالوورهای باارزش اینستاگرام، افراد واقعی هستند که به برند شما اهمیت می‌دهند و با آن درگیر هستند. افزایش پیروان کاذب ممکن است باعث رشد برند شما شود، اما به استراتژی اینستاگرام شما کمک نخواهد کرد.

شما فقط به فالوورهای درگیر احتیاج دارید

واقعیت این است که شما فقط فالوورهایی می‌خواهید که با پست‌های شما درگیر شوند. حداقل خواسته شما این است که آنها به آنچه شما ارسال می‌کنید، نگاه کنند. ترجیحا می‌خواهید آنها در مورد تصاویر و ویدیوهای شما نظر دهند یا آنها را به اشتراک بگذارند. از طرفی دیگر، الگوریتم اینستاگرام تنها به درصدی از فالوورهای شما پست‌هایتان را نشان می‌دهد؛ این بستگی به میزان بازدهی مثبت پست‌های شما دارد.

افزایش فالوور اینستاگرام با چند راهکار ساده

شما باید اطمینان حاصل کنید که فالوورهای مناسب حساب اینستاگرام خود را جذب می‌کنید. کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از این ابزار انجام دهید. بهترین راه برای به دست آوردن فالوورهای باکیفیت که به شما کمک می‌کنند اهداف خود را برآورده کنید، عملکرد عادی حساب شما است. این بدان معنی است که شما باید تمام روش‌های خوب ایجاد یک حساب اینستاگرام را دقیقا به همان روشی که اینفلوئنسرها انجام می‌دهند، دنبال کنید. برای تحقق این کار، می‌توانید راهکارهایی که در ادامه مطلب بیان می‌کنیم را به کار بگیرید.

پست‌هایتان را منظم ارسال کنید

شما باید به طور مداوم پست ارسال کنید و به مردم دلیل دهید تا بخواهند شما را دنبال کنند. در حالی که الگوریتم اینستاگرام تضمینی نمی‌دهد که فالوورهای شما همه پست‌هایتان را ببینند؛ اما هرچه پست بیشتری ارسال کنید، اینستاگرام پست‌های بیشتری را برای فالوورهای شما ارائه می‌دهد. البته فرض بر این است که شما پست‌های ارزشمندی را ارسال می‌کنید و سعی دارید طبق الگوریتم عمل کنید و فالوورهای خود را اسپم نمی‌کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت سئو با تبلیغات گوگل چیست؟

عکس‌های زیادی بگیرید

یکی از بزرگترین کارت‌های تبلیغاتی اینستاگرام عکس‌هایی است که در حساب کاربری خود ارسال می‌کنید. اینستاگرام بصری است، به این معنی که برای پست گذاری، باید تصاویر با کیفیت و فریبنده داشته باشید. بنابراین، شما باید یک بانک عکس ایجاد کنید، اگر در موقعیتی نیستید که بتوانید عکس‌های جدیدی بگیرید، می‌توانید مطالبی برای ارسال داشته باشید.

از فرصت‌هایی که هر زمان در موقعیت عکاسی قرار گرفتید، استفاده کنید تا بتوانید تصاویر جالب و مرتبطی برای فالوورهای خود، به اشتراک بگذارید. دوربین (یا تلفن همراه) خود را برای هر نوع ایده عکسبرداری یا استوری آماده کنید.

به محتوای پست‌های خود تنوع ببخشید

کاربران دوست دارند وقتی به صفحه اینستاگرام خود نگاه می‌کنند، تنوع را ببینند. اگر محتوای پست‌های خود را تغییر دهید، توجه بیشتری را به دست خواهید آورد. این شامل استفاده از سایر ویژگی‌های اینستاگرام مانند Instagram Stories ، Instagram Live و IGTV است. اگرچه استوری‌های شما بعد از 24 ساعت ناپدید می‌شود، اما شما می‌توانید بهترین موارد خود را به عنوان موارد هایلایت در بالای فید خود قرار دهید. می‌توانید طیفی از تصاویر و فیلم‌های با کیفیت را بارگذاری کنید.

مقالات: UI و UX چیست؟

مهمترین نکته این است که شما فقط به دنبال فروش محصولات خود نباشید. اگر شما صاحب یک برند تجاری هستید، پست هایتان باید نشان دهنده برند شخصی شما باشد. می‌توانید پشت صحنه برند خود را نشان دهید. برای افزایش فالوور اینستاگرام از فرصت استفاده کنید و در اکانت شخصی‌تان، برند خود را بسازید و آن را در اینستاگرام برجسته کنید.

ارسال در بهترین زمان برای فالوورها

بسیاری از اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کنند تا در بهترین زمان برای مخاطبان خود پست ارسال کنید. CoSchedule داده‌های حاصل از نظرسنجی‌های مختلف را جمع‌آوری کرده و بهترین زمان ارسال را برای هر شبکه رسانه اجتماعی تعیین کرده است. آنها بهترین زمان ارسال برای مشاغل B2C را 8 صبح، ۱ بعد از ظهر و 9 شب در نظر گرفته‌اند. زمان مناسب برای شرکت‌های B2B متفاوت است: ساعت ۱۲ ظهر تا ۱ بعد از ظهر، 5 تا 6 بعدازظهر، 8 تا 9 شب است. شما می‌توانید از یک ابزار برنامه‌ریزی برای اطمینان از ارسال پست‌ها در هر ساعت مناسب در هفته استفاده کنید.

یادتان باشد مشاغلی که از بازاریابی B2B استفاده می‌کنند، محصولات و خدمات خود را به شرکت‌ها و کسب و کارهای دیگر ارائه می‌کنند تا آنها را در گروه مشتریان خود قرار دهند. اما مشاغلی که از B2C بهره می‌برند، مستقیما محصولات و خدمات خود را به دست مصرف کننده نهایی می‌رسانند.

البته، این فقط یک آمار میانگین است و تمام مشاغل را به طور کامل را پوشش نمی‌دهد. در نهایت، شما باید آزمایش کنید تا بهترین زمان را برای افزایش فالوور اینستاگرام خود تعیین کنید.

از کلمات کلیدی برای نمایش در جستجوها استفاده کنید

قبل از اینکه مردم بتوانند شما را در اینستاگرام دنبال کنند، باید شما را پیدا کنند. محتوای متنی به خوبی در اینستاگرام قابل جستجو نیست. در واقع، فقط دو قسمت در اینستاگرام در نتایج جستجو نقش دارند: نام و نام کاربری.

نام کاربری شما نمایش دهنده مشخصات اکانت اینستاگرام شماست. ایده خوبی است که آن را با نامی که در شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده می‌کنید سازگار کنید، زیرا این امر باعث می‌شود افراد راحت شما را پیدا کنند. اگر افراد هنگام جستجوی شما از نام برندتان استفاده می‌کنند، می‌توانید از نام برند خود برای اکانت اینستاگرام استفاده کنید.

نام شما می تواند هر چیزی باشد که دوست دارید. پر کردن کلمات کلیدی هرگز ایده خوبی نیست، اما برای بهبود قابلیت کشف بر اساس جستجو می‌توانید مناسب‌ترین کلمه کلیدی خود را در قسمت نام وارد کنید.

به عنوان مثال، مسافر نویس کلودیا لاروی (thetravellingmom) عبارت اصلی «سفرنامه نویس» را در نام اینستاگرام خود قرار داده است. از این رو افرادی که به دنبال محتوای سفر و به ویژه سفرنامه هستند، از این طریق با احتمال بیشتری او را پیدا خواهند کرد.

توجه کنید کلمات کلیدی در سئو سایت نیز بسیار موثر هستند

برای دسترسی به کاربران جدید از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید

ما فقط گفتیم که متن پست‌های اینستاگرام شما قابل جستجو نیست. اما هشتگ‌ها در جستجوی اینستاگرام ظاهر می‌شوند. این بدان معنی است که استفاده از هشتگ به صورت متفکرانه می‌تواند روش خوبی برای افزایش فالوور اینستاگرام شما به صورت رایگان باشد.

درج هشتگ‌های مرتبط می‌تواند به افراد کمک کند تا محتوای شما را پس از جستجو یا پس از کلیک بر روی هشتگ از یک پست مربوطه دیگر، پیدا کنند. کاربران اینستاگرام همچنین می‌توانند هشتگ‌ها را دنبال کنند، بنابراین ممکن است محتوای هشتگ شما در فید افرادی که هنوز حساب شما را دنبال نمی‌کنند، نشان داده شود.

شما می‌توانید حداکثر 30 هشتگ را در یک پست اینستاگرام قرار دهید، اما هشتگ‌ها غالبا بر اساس کیفیت و نه کمیت موثر واقع می‌شوند. برای یادگیری اینکه بهترین هشتگ‌ها برای حساب خاص شما چگونه کار می‌کنند، بهتر است چند مورد آنها را امتحان کنید.

از حواشی هشتگ مانند #followme یا  #likeforlike خودداری کنید. این موارد ممکن است به طور موقت در فالوورها تقویت شوند؛ اما احتمالا ربات‌ها یا افرادی هستند که فقط علاقه‌مند به پیگیری هستند و این به شما کمک نمی‌کند در اینستاگرام یک جامعه معنادار و درگیر با برند خود ایجاد کنید.

حساب اینستاگرام خود را در شبکه‌های دیگر تبلیغ کنید

مهمترین راه برای افزایش فالوور اینستاگرام بصورت رایگان این است که افراد بتوانند شما را پیدا کنند. نمایه اینستاگرام شما باید به راحتی قابل کشف باشد. اگر از قبل در شبکه اجتماعی دیگری فالوور دارید، می‌توانید از وجود حساب اینستاگرام خود به آنها اطلاع دهید. پیوندی در نمایه اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید و به فالوورهای موجود خود دلیلی برای بررسی آن بدهید (مانند رویداد یا مسابقه اختصاصی اینستاگرام).

اگر به تازگی حساب اینستاگرام خود را راه‌اندازی کرده‌اید، قبل از تبلیغ حساب در جای دیگر، حتما مطالبی را پست کنید. حداقل 12 پست را به حسابتان ارسال کنید. همچنین می‌توانید برخی از بهترین پست‌های اینستاگرامی خود را در سایر کانال‌های اجتماعی خود برجسته کنید. برای اطمینان از اینکه بیشتر دنبال کنندگان فیس بوک، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی‌تان، شما را در اینستاگرام پیدا و دنبال کنند،  می‌توانید پست‌هایتان را تقویت کنید.