سئو خارجی و مزایای آن؛ امروزه تمامی کسب و کارها به صورت اینترنتی می باشد و این کسب و کارها به صورت گسترده تری در حال رشد و پیشرفت هستند، کسب و کارهای اینترنتی تلاش می کنند تا رقیب های خود را در این راه یکی بعد از دیگری پشت سر بگذارند.

یکی از اصلی ترین مسائلی که باعث می شود یک کسب و کار برتری بیشتری داشته باشید استفاده از سئو خارجی است.

در صورتی که شما بتوانید سئو خارجی سایت خود را پیشرفت دهید مطمئن باشید به مرور زمان تعداد مخاطبین سایت شما رو به افزایش گام خواهد برداشت.

در ادامه این مقاله آی تی مهر شما را با مفهوم سئو خارجی و مزیت های آن برای سایت ها آشنا خواهیم کرد.

سئو خارجی و مزایای آن

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی که امروزه به آن سئوی آف پیچ که به لاتین OffPage SEO گفته می شود، اقداماتی است که خارج از سایت انجام می شود و بر روی رتبه بندی صفحات سایت در نتیجه ی جستجو تأثیرگذار خواهد بود.

امروزه فاکتورها و عوامل مختلفی وجود دارد که بر روی سئو خارجی سایت تأثیرگذار هستند.

در صورتی که شما این فاکتورها را به صورت هوشمندانه رعایت کنید مطمئن باشید سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بهتری را کسب خواهد کرد.

به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که شما بر روی سئو خارجی سایت خود در حال کار کردن هستید از سئو داخلی غافل نشوید، زیرا سایت شما بدون سئوی داخلی هیچ گونه نتیجه ای را کسب نخواهد کرد.

مطالعه بیش‌تر: تعریف سئو داخلی و مزایای آن برای سایت‌ها

مزایای سئو خارجی برای کسب و کارهای اینترنتی

همان طور که ذکر شد سئو خارجی بر روی سئو سایت تأثیرات بسیار مثبتی به جای خواهد گذاشت.

سئوی خارجی دارای مزیت های بسیاری برای کسب و کارهای اینترنتی می باشد که در ادامه شما را با مهم ترین مزیت های سئو خارجی آشنا خواهیم کرد.

بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو

ممکن است یکی از سؤالاتی که برای شما به وجود آید این باشد که اصلاً صاحبان کسب و کار چرا باید از سئو استفاده کنند و این سئو چرا به این قدر از اهمیت بالایی برخوردار است؟

برای پاسخ دادن به این سؤالات می توان گفت که سئو باعث می شود سایت شما از دید موتورهای جستجو به خصوص موتور جستجو گوگل معتبر و ارزشمند شناخته شود.

هنگامی که این موتور جستجو سایت شما را ارزشمند بداند و به آن توجه کند باعث می شود که طراحی سایت شما در بهترین نتیجه را در جستجو به دست خواهد آورد.

در نتیجه در صورتی که شما می خواهید سایت خود را در بهترین نتیجه های ببینید بهتر است سئو و به خصوص سئو خارجی را جدی بگیرید.

افزایش ترافیک سایت

هنگام رتبه سایت شما در موتور های جستجو رتبه بالایی را کسب کند قطعاً این امر باعث می شود که کاربران بیشتری وارد سایت شما شوند.

این امر ترافیک سایت را به میزان قابل توجهی بالا خواهد برد.

هر چه تعداد افرادی که وارد سایت شما می شوند بیشتر باید قطعاً احتمال خرید از سایت نیز بیشتر خواهد شد. این امر باعث فروش کسب و کار و افزایش درآمد می شود.

مطالعه بیش‌تر: تکنیک های هوشمندانه افزایش رتبه در گوگل

ورود کاربران رسانه های مختلف به سایت شما

هنگامی که شما بر روی سئو داخلی سایت خود کار کنید. در حقیقت شما دارید بر روی جلب توجه و رضایت موتورهای جستجو تلاش می کنید.

این تلاش باعث می شود که کاربران بیشتری از طرف موتور جستجو وارد سایت شما شوند.

اما هنگامی که شما بر روی سئو خارجی سایت تمرکز کنید در حقیقت تمرکز خود را بر روی رسانه های مختلف اعم از رسانه های اجتماعی، سایت های پر طرف دار و… گذاشته اید. این امر باعث می شود که شما از طرف فضاهای مختلف مخاطب جذب کنید.

افزایش اعتبار سایت و امکان کسب درآمد از همین اعتبار

از دیگر مزیت های سئو خارجی این است که باعث افزایش اعتبار سایت می شود.

هنگامی که اعتبار سایت شما رو به افزایش برود، گوگل خیلی راحت تر به شما و کسب و کارتان اعتماد می کند و صفحه های سایت را در بین بهترین نتیجه های جستجوی خود قرار خواهد داد.

علاوه بر این موضوع هنگامی که متخصصین تبلیغ و بیزینس های اینترنتی اعتبار بالای سایت شما را مشاهده کنند از شما برای تبلیغات خود درخواست خواهند کرد.

این امر باعث می شود شما هزینه های مختلف را برای تبلیغ ها به دست آورید و درآمد چشمگیری را داشته باشید.

تکنیک ‌های سئو خارجی

امروزه با توجه به این که استفاده از طراحی سایت ارزان ، افراد زیادی به دنبال بهبود سئو سایت خود هستند تا بتوانند سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار دهند و به این صورت بتوانند کاربران مختلفی را به سمت خود جذب کنند.

در ادامه شما را برخی از تکنیک های سئو خارجی که به شما برای بهبود سایت کمک خواهد کرد را به شما معرفی می کنیم:

عضویت در شبکه‌ های اجتماعی

امروزه تمامی مردم عضویت های خود را در حداقل یکی از این شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند.

این شبکه های اجتماعی یکی از ارزان ترین مبنع های تبلیغات آنلاین به شمار می روند. این شبکه های اجتماعی می توان به فیس بوک، توییتر، لینکدین و… اشاره کرد. این شبکه های اجتماعی تأثیر بسیار مثبتی را بر روی سئو خارجی سایت شما خواهد گذاشت.

تولید محتوای با کیفیت

یکی از بهترین راه های افزایش رتبه سایت استفاده از تولید محتوای جذاب با استفاده از اصول سئو خارجی می باشد.

با توجه به جست و جوهای پیوسته سایت با استفاده از موتور های جستجو هر چه محتوای تولید شده شما ارزشمند تر باشد اعتبار شما نزد الگوریتم‌های سئو گوگل بالاتر خواهد بود.

بازاریابی محتوا

از دیگر راه هایی که شما می توانید رشد سایت خود را مشاهده کنید بازاریابی محتوا می باشد.

این امر باعث هدایت کاربران به سمت سایت می شود. شما با استفاده از بازاریابی می توانید علاوه بر حفظ مشتری های قدیمی خود، جذب مشتری های جدید را داشته باشید.

یکی از روش هایی که شما می توانید این بازاریابی را انجام دهید نوشتن نظر خود به همراه لینک اصلی سایت در بلاگ دیگر سایت ها می باشد.

این امر باعث می شود لینک ایجاد شده توسط شما با استفاده از موتورهای جستجو مورد بررسی قرار بگیرند، این امر باعث بالای رفتن رتبه سایت شما می شود.

ثبت نام در موتورهای جستجو

یکی از تکنیک های سئو خارجی ثبت نام دستی در موتور های جست و جو می باشد. اگر شما قصد دارید که سایت شما در کمترین زمان توسط موتورهای جست و جو ایندکس شود بهتر است ثبت نام را به صورت دستی وارد کنید.