مجموعه آی تی مهر ITMEHR با تیمی از کارشناسان و متخصصان یکی از بزرگترین ومعتبرترین ارائه دهندگان خدمات طراحی و سئو سایت است .در این نوشته قصد داریم به معرفی بهترین افزونه های امنیت وردپرس پرداخته و با بررسی اهمیت امنیت بر سئو سایت ، شما در ارتقا، بهبود کیفیت و افزایش رتبه گوگل وبسایت‌تان راهنمایی کنیم.

اهمیت تامین امنیت سایت وردپرس؛ ارتباط امنیت با سئو سایت چیست؟

وردپرس یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های مدیریت محتوایی که در چند سال اخیر و در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است، از مزایای بسیاری برخوردار بوده و در مدتی نه چندان طولانی سهمی به بزرگی نیمی از سایت‌های جهان را به خود اختصاص داده است. این میزان محبوبیت وردپرس و سایت‌های طراحی شده با این سیستم سبب اهمیت بیشتر امنیت آن می‌شوند.

هکرها همواره در کمین هستند تا سایت‌های محبوب که از رتبه خوبی در سئو نیز برخوردار هستند را مورد حمله قرار داده و از پایه و اساس، سایت را از پا در بیاورند. تنها سد محافظتی که می‌تواند سایت وردپرس  شما را از هجوم هکرها محفوظ داشته و اعتبار و رتبه گوگل‌تان را حفظ کند، نصب افزونه‌های وردپرس است.

امنیت سایت در حقیقت شامل دو جنبه اساسی می‌شود: ۱. امنیت کلی و ساختاری سایت ۲. امنیت اطلاعات و تعاملات کاربران؛ هر دو این جوانب مهم هستند و در استراتژی ارتقا و بهبود کیفیت سایت باید مد نظر قرار گیرند. بی شک اگر کاربری در سایت شما مورد حمله هکری قرار گیرد و فضای سایت را نا امن بداند، هرگز به سایت شما نخواهد آمد، اگرچه مشکل امنیت آن برطرف شده باشد!

Wordfence Security

هدف سئو سایت و افزایش رتبه گوگل، بهینه سازی سایت برای تجربه بهتر کاربر است!

از سوی دیگر گوگل که همواره به فکر جلب رضایت کاربران خود است و الگوریتم‌های سئو سایت را نیز به همین جهت تنظیم نموده، در صورت وجود ناامنی در سایت، از افزایش رتبه گوگل جلوگیری به عمل آورده و با وجود اقدامات سئو سایت، سایت شما را در پایین‌ترین نتایج جستجو قرار می‌دهد.

بنابراین از همان ابتدا باید به فکر برقراری امنیت سایت خود بوده و با نصب بهترین افزونه‌ها زحمات سئو سایت و طراحی و جذب کاربر را به ثمر برسانید و زمینه ساز افزایش رتبه گوگل سایت خود شوید. ITMEHR  با مجموعه متخصصانی در زمینه طراحی، سئو و ارتقای سایت در ادامه بهترین افزونه‌های وردپرس را به شما معرفی خواهد کرد.

معرفی بهترین افزونه‌های وردپرس در نسخه رایگان و پرمیوم + مروری بر قابلیت‌ها

افزونه‌های حرفه‌ای وردپرس در دو نسخه رایگان و پرمیوم premium قابل نصب هستند و با شناسایی و مسدود سازی هکرها و اسپم‌ها ایمنی کامل را در سایت شما برقرار می‌سازند. در ادامه مقاله ITMEHR بهترین و حرفه‌ای‌ترین افزونه‌های وردپرس جهت ایمن سازی و افزایش رتبه گوگل سئو سایت آمده است.

غول شماره یک امنیت سایت با بیش از دو میلیون نصب فعال؛ Wordfence Security

از آمار نصب فعال این غول امنیتی وردپرس با بیش از دو میلیون نصب پیدا است که تا چه حد کارآمد و محبوب و بی نظیر است. Wordfence Security  یکی از معروفترین و پرطرفدارترین پلاگین‌های امنیت وردپرس است که با قابلیت‌های متنوع از جمله شناسایی و مسدود سازی هکرها، فایل‌های آلوده و مشکوک، قابلیت اجرا در وردپرس چند سایته یا اصطلاحا وردپرس شبکه، آنالیز قوی آمار وردپرس، سیستم رمز گذاری ایمن و تایید دو مرحله‌ای ورود به پیشخوان از امنیت سایت شما حفاظت می‌کند.

به طور کلی قابلیت‌ها و مزایای نصب پلاگین قوی امنیتی Wordfence Security  عبارتند از: سیستم دفاعی قوی محافظت از سایت در برابر هجوم هکرها، اجبار تمامی کاربران برای تعیین رمز قوی وردپرس، اسکن دقیق افزونه و قالب سایت و شناسایی موارد آلوده، قابلیت ایجاد دو مرحله تایید جهت ورود به پیشخوان سایت وردپرس، ممانعت از حملات بروت فورس، DDOS  ، مشاهده و آنالیز حرفه‌ای ترافیک و آمار سایت وردپرس، سازگاری با افزونه‌هایی چون ووکامرس، قابلیت نصب روی وردپرس چند سایته یا اصطلاحا وردپرس شبکه و..

بیشتر بخوانید: راه کار های افزایش فروش

MalCare Security

غول شماره دو امنیت سایت؛ MalCare Security

یکی دیگر از پرکاربردترین و کارآمدترین افزونه‌های وردپرس جهت برقراری امنیت سایت در چندین لایه، پلاگین MalCare Security  است که با دو نسخه رایگان و پرمیوم و امکانات فوق العاده تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰ نصب فعال داشته است. نسخه رایگان این غول امنیتی کاربری آسانی دارد و از تمام جوانب سایت شما را به صفحه‌ای ایمن و قابل اطمینان تبدیل می‌کند. در نسخه رایگان این افزونه قابلیت شناسایی و پاکسازی بدافزارها در کمتر از یک دقیقه، قابلیت captcha  به منظور جلوگیری از حملات هکری، شناسایی و مسدود سازی هکرها و اسپم‌ها و همچنین قابلیت اسکنر بد افزار مبتنی بر ابر و بدون تاثیر منفی بر سرعت سایت وجود دارد.

و اما نسخه پرمیوم که از هر جهت خیال شما را راحت می‌کند، امکان پشتیبان گیری مداوم، مشاهده پرونده‌ها و فایل‌های آلوده و مشکوک، پاکسازی اتوماتیک، مقاوم سازی سایت در برابر حملات هکری، محدودسازی دسترسی کاربران جهت برقراری امنیت، بروز رسانی قالب‌ها افزونه و هسته وردپرس و همچنین پاکسازی سایت در برابر بلک لیست گوگل را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

غول قدرتمند شماره سه؛ iThemes Security

سومین افزونه‌ امنیتی که ITMEHR  به شما معرفی می‌کند، پلاگین خفن و قدرتمند iThemes Security  است که با بیش از ۹۰۰ هزار نصب فعال جزو پرطرفدارترین افزونه‌ها به حساب می‌آید. این افزونه با ارائه ۳۰ روش بی نظیر در برقراری امنیت سایت وردپرس، در دو نسخه رایگان و پرمیوم به ارتقای سایت شما کمک می‌کند.

نسخه رایگان این افزونه از حملات بروت فورس جلوگیری به عمل آورده، با آنالیز رهگیری خطای ۴۰۴ IPهای مشکوک  را مسدود می‌سازد، دسترسی آی‌پی‌های بلک به سایت وردپرس را مسدود کرده و امکان از دسترس خارج کردن پیشخوان را فراهم می‌کند، کاربر را مجبور به تعیین پسووردهای قوی نموده و با مجموعه این اقدامات امنیت سایت را برقرار می‌کند.

بیشتر بخوانید: دلایل افت رتبه گوگل در ماه های اخیر

iThemes Security

قابلیت تشخیص تغییرات مخزن WordPress  ، برنامه ریزی اسکن مداوم بدافزارها، امکان افزودن گوگل recaptcha  و همچنین تایید دو مرحله‌ای ورود به پیشخوان از قابلیت‌های این پلاگین در نسخه پرمیوم هستند.

سخن پایانی ITMEHR

در این نوشته از ITMEHR  سعی کردیم به طور کامل و کاربردی به معرفی سه تا از بهترین پلاگین‌های امنیت وردپرس بپردازیم. با در نظر داشتن شرایط سایت، انتظاراتی که از افزونه دارید و سایر پارامترها، می‌توانید مناسبترین افزونه را انتخاب و نصب نمایید و با ایمن سازی سایت امکان افزایش رتبه گوگل و سئو هدفمند آن را فراهم آورید.