در این مقاله با آی تی مهر همراه باشید تا به معرفی الگوریتم رقص گوگل و نحوه کارکرد آن بپردازیم.

در این عصر تکنولوژی، حضور آنلاین برای کسب و کار و سئو سایت ضروری است. به همین دلیل، هر تاجری صفحات وب، مقالات، پست های وبلاگ و طراحی سایت جدید را توسعه می دهد.

گوگل صفحات جدیدی را به نتایج جستجو به روز می کند و اضافه می کند. این به روز رسانی ها باعث رقص گوگل می شود. این اصطلاحی است که اکثر بازاریابان دیجیتال و توسعه دهندگان وب در مورد آن می دانند.

الگوریتم رقص گوگل اصطلاحی است که برای توصیف نوسانات شدید رتبه ای که در گذشته رخ می داد.

از آنجا که گوگل به‌روزرسانی ‌های الگوریتم بسیار کوچک‌ تری را به صورت روزانه پیاده ‌سازی کرد. تغییرات رتبه‌ بندی معمولاً کمتر چشمگیر است و بنابراین این الگوریتم اصطلاحی نیست که اغلب در صنعت سئو سایت استفاده می‌شود.

الگوریتم رقص گوگل در سئو سایت چیست؟

به محض اینکه گوگل متوجه طراحی سایت ارزان شما شود، ممکن است نداند آن را در کجا در نتایج جستجو قرار دهد. گوگل به آن جایگاه بالایی می دهد. هنگامی که کاربر یک وب سایت را ویرایش می کند، تغییراتی در SERP گوگل رخ می دهد.

رقص گوگل حتی زمانی که هیچ تغییری توسط کاربر انجام نشده است، نوسان دارد.

از سوی دیگر، الگوریتم گوگل مرتباً رتبه صفحات سایت را تنظیم می کند. با افزودن صفحات جدید و حذف قدیمی، نتایج خود را به روز می کند.

گوگل در صفحات می خزد و به دنبال به روز رسانی ها می گردد و ارتباط و ارزش آن را برای همه این صفحات ارزیابی می کند. این پدیده منجر به تغییرات و نوساناتی در نحوه سازماندهی نتایج موتورهای جستجو می شود.

الگوریتم گوگل دنس در طراحی سایت چگونه رخ می دهد؟

قبلاً یک Google Dance قدیمی وجود داشت که امروز از آن بهره می بریم.

این اتفاق پس از یک به روز رسانی الگوریتم های سئو گوگل که به صورت دوره ای انجام می دهد، رخ داد. همانطور که گوگل توضیح می دهد، این روزها، به روز رسانی الگوریتم ها در زمان واقعی اتفاق می افتد.

با این الگوریتم فعلی، وب سایت همیشه محتوای وب را تجزیه و تحلیل و به روز می کند.

بنابراین این نوسانات نسبت به نمونه های قدیمی کمتر چشمگیر است.

Google Dance صفحه وب یا سایت را تغییر می دهد. با این حال، طراحی سایت ارزان شما باید برای یک زمان خاص با این رقص گوگل روبرو شود.

به یاد داشته باشید که الگوریتم رقص گوگل برای وب سایت شما مفید است و این وضعیت پس از مدتی پایدار خواهد بود.

در حین رقص گوگل چه باید کرد؟

وقتی Google Dance شروع به کار کرد، باید کار خاصی انجام دهید.

بهترین کار برای شما و صفحه وبتان این است که آرام بمانید و منتظر نتیجه باشید.

در مورد نوساناتی که صفحه شما با آن مواجه است زیاد فکر نکنید. کار خود را بهبود بخشید و سئو سایت شما رتبه بالایی کسب خواهد کرد.

گوگل دنس چند وقت یکبار رخ می دهد؟

در زمان الگوریتم قدیمی گوگل، این الگوریتم رقص تقریباً ماهی یک بار رتبه بندی را تغییر می داد.

با الگوریتم فعلی گوگل، وب سایت همیشه در حال به روز رسانی و تجزیه و تحلیل محتوا است، بنابراین نوسانات نسبت به گذشته کمتر چشمگیر است.

Google Dance همچنان رتبه بندی را تغییر می دهد، و هر زمان که وب سایت خود را تغییر می دهید باید نوساناتی را پیش بینی کنید.

برخی از افراد گزارش داده اند که بیشترین تغییرات در روزهای وسط هفته رخ می دهد، اما رتبه بندی گوگل می تواند هر روز تغییر کند.

الگوریتم گوگل دنس و سئو سایت

اگر وب سایت شما توسط متخصصان سئو بهینه سازی می شود، گوگل متوجه می شود که تغییرات در حال انجام است.

گاهی اوقات وقتی گوگل روش های سئو را تشخیص می دهد، به طور موقت تأثیر منفی بر وب سایت شما می گذارد و آن را در رتبه پایین تری قرار می دهد.

در پتنت الگوریتم گوگل، به وضوح بیان می‌کند که «رتبه یک سند ممکن است در ابتدا در پاسخ به تغییر مثبت در اطلاعات مبتنی بر پیوند کاهش یابد.

گوگل تشخیص می دهد که یک تغییر مثبت لزوماً منجر به افزایش سریع رتبه نمی شود و در واقع ممکن است برعکس عمل کند.

نکته کلیدی در اینجا صبر است: اگر به آن زمان بدهید، گوگل به آهستگی به کارهای خوب و سئو کلاه سفید پاداش می دهد.

مطالعه بیش‌تر: جدیدترین الگوریتم سئو گوگل در سال ۲۰۲۲

چرا این الگوریتم مهم است؟

الگوریتم رقص گوگل در طراحس سایت ارزان مهم است. زیرا می تواند بر رتبه وب سایت شما تأثیر بگذارد و در نتیجه از طریق جستجوهای ارگانیک در Google ترافیک بیشتری به صفحه شما وارد کند. نکته مهم در مورد این الگوریتم این است که اغلب تغییرات موقتی هستند.

در حالی که گوگل صفحات را دوباره بررسی و رتبه بندی مجدد می کند. وب سایت ممکن است تغییرات کوچکی را در موقعیت های جستجوی Google تجربه کند. این نوسانات کاملا طبیعی است و نباید باعث نگران شد. اگر به دلیل نوسانات جزئی Google Dance بلافاصله سعی کنید وب سایت خود را تغییر دهید، ممکن است اوضاع را بدتر کرده و بر رتبه شما در گوگل تأثیر منفی بگذارد.

رقص گوگل اتفاق می افتد زیرا گوگل از طراحی سایت شما مطمئن نیست

الگوریتم گوگل یک معادله ریاضی است و این معادلات امتیاز دقیقی به هر وب سایت می دهد. شما سئو سایت عالی را انجام داده اید و بهترین تلاش خود را به کار گرفته اید، اما رقص گوگل هنوز پس از ماه ها اتفاق می افتد.

این به وضوح نشانه آن است که برخی از تلاش های سئوی شما آنطور که می خواهید کار نمی کند. در ادامه عواملی وجود دارد که می تواند باعث این امر شود.

  • بک لینک های شما از فهرست خارج شده اند
  • پروفایل های بک لینک شما مخدوش شده است
  • شما اغلب در حال تغییر ساختار سایت خود هستید

مطالعه بیش‌تر: تعریف سئو تکنیکال و راه‌های بهینه سازی آن

رقص گوگل بیشتر برای کلمات کلیدی رقابتی رخ می دهد

هنگامی که نقاط داده جدید و وب سایت هایی با محتوایی مشابه کلمه کلیدی شما ارائه می شوند. گوگل مبارزه ای منصفانه می کند و سعی می کند بفهمد این رقبای جدید باید در چه جایگاهی قرار بگیرند.

هر روز هزاران پست ایجاد می‌شود، بنابراین نوسان‌های ۱۰۰ موقعیت، زمانی که موقعیت خود را در رتبه‌بندی تثبیت نکرده‌اید، امری غیرعادی نیست.

آیا رقص گوگل به سئو سایت آسیب می زند؟

با توجه به این مقاله آی تی مهر رقص گوگل، صرفاً یک نوسان در رتبه بندی جستجو است که به دلیل ناتوانی گوگل در تعیین رتبه سایت شما است. این بیشتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد، در واقع در حال حاضر برای سایت شما اتفاق می افتد.

در روزگار کنونی، رقص گوگل صرفاً به این دلیل اتفاق می ‌افتد که گوگل نمی ‌داند سایت شما را کجا رتبه ‌بندی کند و تلاش می‌ کند تا چندین نقطه داده را برای احساسات کاربر دریافت کند.