با آخرین آپدیت سئو گوگل ۲۰۲۲ آشنا هستید؟ گوگل سابقه ای طولانی در به روز رسانی الگوریتم های معروف سئو سایت، تغییرات فهرست جستجو و تازه سازی دارد. در این مقاله آی تی مهر تاریخچه ای از به روز رسانی های اصلی الگوریتم جستجوی گوگل آورده شده است.

به نظر می رسد گوگل بیشتر از اینکه ثابت بماند تغییر می کند. اکثر کارشناسان تخمین می زنند که گوگل سالانه 500 تا 600 بار الگوریتم جستجوی خود را تغییر می دهد.

در حالی که بیشتر این تغییرات چشم ‌انداز سئو را به‌ طور قابل توجهی تغییر نمی ‌دهند، برخی به‌ روزرسانی ‌ها قابل توجه هستند و ممکن است روش نوشتن برای سئو را تغییر دهند. روش های مختلف و متعددی برای همگام شدن با تغییرات دائمی گوگل وجود دارد.

یک راه این است که به طور منظم ترافیک طراحی سایت خود را در پلتفرم تجزیه و تحلیل خود بررسی کنید و رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر خود را جستجو کنید.

آپدیت سئو سایت گوگل ۲۰۲۲

آپدیت سئو سایت گوگل ۲۰۲۲

در ادامه برخی از مهم ‌ترین به ‌روزرسانی‌ های اخیر سئو سایت گوگل وجود دارد که باید درباره آن‌ ها بدانید.

پیوند یا لینک به روز رسانی هرزنامه

به‌ روزرسانی هرزنامه لینک 26 ژوئیه 2021 منتشر شد. این تلاش جامع ‌تری از سوی Google برای لغو پیوندهای هرزنامه در سراسر وب و چندین زبان است. با توجه به این به ‌روزرسانی، وب ‌سایت ‌هایی که پیوندهای هرزنامه دارند کاهش رتبه ‌بندی خود را خواهند دید.

توصیه گوگل به طراحی سایت ارزان این است که با تأکید بر محتوای با کیفیت بالا و خدمات وب کاربر محور، به جای دستکاری پیوندها، پر کردن کلمات کلیدی یا سئو کلاه سیاه، وب سایت ها خود را در رتبه بندی بالا می بینند.

به‌روزرسانی اصلی گوگل جولای 2021

ژوئن و جولای 2021، گوگل دو به‌ روزرسانی اصلی را پشت سر هم راه‌ اندازی کرد. قبل از این، آخرین به روز رسانی هسته دسامبر 2020 بود. همانطور که در به ‌روزرسانی‌ های اصلی معمول است، به ‌روزرسانی هسته ژوئیه 2021 یک به ‌روزرسانی جامع بود که کل الگوریتم‌های سئو گوگل را کمی تغییر داد.

به‌روزرسانی اصلی ژوئیه 2021 طی دوازده روز، از 1 تا 12 جولای منتشر شد. وب ‌سایت ‌هایی که رتبه‌ بندی خود را در آن زمان تغییر دادند، ممکن است این تغییر را به بروزرسانی اصلی جدید نسبت دهند. اگر رتبه‌ بندی شما تأثیر منفی داشت، همیشه می‌ توانید بهترین شیوه‌ های سئو سایت آی تی مهر را مرور کنید.

به روز رسانی اصلی گوگل ژوئن 2021

بروزرسانی اصلی ژوئن 2021 اولین به‌ روزرسانی از دو به‌ روزرسانی ماهانه پشت سر هم بود که Google در اواسط سال 2021 عرضه کرد. Google تصمیم گرفت دو به ‌روزرسانی را به صورت جداگانه منتشر کند. زیرا برخی از به ‌روزرسانی ‌های اصلی که قصد داشتند ارائه کنند در ژوئن 2021 آماده نبودند.

مانند سایر به ‌روزرسانی ‌های اصلی Google، به‌روزرسانی ژوئن 2021 جامع و گسترده بود. احتمالا اکثر سایت ‌ها تأثیر این به‌ روزرسانی را در قالب یک رتبه ‌بندی تحت تأثیر سئو سایت احساس کرده‌ اند. اگر طراحی سایت شما تحت تأثیر این به ‌روزرسانی قرار گرفت، توصیه می ‌کنیم بهترین توصیه‌ های Google را برای بهبود رتبه خود مرور کنید.

به‌روزرسانی تجربه صفحه

به‌روزرسانی Google Page Experience در تاریخچه به ‌روزرسانی‌ های Google انقلابی است. زیرا گوگل اطلاعات مربوط به به ‌روزرسانی را مدت ‌ها قبل به طراحان سایت داده است. پس از می 2021، گوگل به طور رسمی تجربه کاربر را به عنوان معیاری برای رتبه بندی وب سایت ها در نظر گرفت.

گوگل چگونه تجربه کاربری در سئو سایت شما را تعیین می کند؟ تجربه صفحه شامل چندین به‌روزرسانی موجود Google است که کاربران احتمالاً با آن‌ها آشنا هستند، از جمله به ‌روزرسانی سازگار با موبایل (جزئیات در زیر) و افزایش رتبه ‌بندی HTTPS.

مطالعه بیش‌تر: معرفی گوگل آنالیتیکس

رتبه بند گوگل در فوریه 2021

از فوریه 2021، به‌روزرسانی رتبه‌بندی Google passage به‌ صورت زنده آغاز شد. این یک به ‌روزرسانی بالقوه بزرگ بود، به طوری که گوگل تخمین می ‌زند که می ‌تواند تا هفت درصد بر رتبه سئو سایت تأثیر بگذارد. رتبه بندی گذرگاه گوگل نتیجه چیزی است که گوگل ابتدا آن را «نمایه گذاری گوگل» نامید.

در نمایه سازی معابر، گوگل می تواند اطلاعات مدفون در بدنه معابر وب را بگیرد و در پاسخ به یک درخواست کوتاه ارائه دهد. این به روز رسانی درخواست های خاص را در سئو سایت بسیار دقیق تر می کند و زمان صرف شده برای جستجوی اطلاعات بسیار خاص را برای کاربران Google کاهش می دهد.

به‌روزرسانی اصلی دسامبر 2020

به روز رسانی هسته 2020 آخرین به روز رسانی بزرگ سال 2020 و اولین به روز رسانی بزرگ از ماه می همان سال بود. مانند همه به ‌روزرسانی ‌های اصلی Google، به‌ روزرسانی اصلی دسامبر 2020 گسترده بود و بر وب‌ سایت ‌ها و SEO در همه زبان ‌ها تأثیر گذاشت.

پیگیری به ‌روزرسانی ‌های Google اهمیت فراوانی دارد. زیرا درک کاهش رتبه ‌بندی طراحی سایت می ‌تواند به سادگی مشاهده این موضوع باشد که Google به ‌تازگی یک به ‌روزرسانی را ارائه کرده است. با این حال ممکن است چیزی نباشد که شما  به رفع آن نیاز داشته باشید.

رتبه ‌بندی ‌ها طراحی سایت ارزان آی تی مهر می‌ توانند پس از دریافت ضربه از یک به ‌روزرسانی هسته، گاهی بدون به ‌روزرسانی هسته جدید، مجدداً بازگردند.

مطالعه بیش‌تر: ۱۰ وبسایت برتر برای آموزش سئو سایت

گوگل برت

Google BERT گسترش می یابد (اکتبر 2020)

در حالی که این به روز رسانی مستقیماً بر سئو سایت تأثیر نمی گذارد، اما همچنان یک لحظه مهم در تاریخ Google و الگوریتم جستجوی آن است. اکتبر سال 2020، گوگل به مردم اعلام کرد که BERT اکنون تقریباً تمام نتایج جستجو را به زبان انگلیسی در سایت در آن زمان پردازش می کند.

این یک جهش بزرگ بود. زیرا زمانی که BERT برای اولین بار در اکتبر سال قبل اعلام شد، سیستم تنها ده درصد از کل نتایج جستجو در سایت را تامین می کرد. اکنون BERT تقریباً تمام نتایج جستجوی زبان انگلیسی و نتایج جستجو را در نزدیک به 70 زبان دیگر تقویت می کند، یک جهش بزرگ برای یادگیری ماشینی و دقت در حال بهبود گوگل است.

به روز رسانی هسته مه 2020

گوگل به‌ روزرسانی الگوریتم هسته مه 2020 خود را طی چند هفته در اوایل ماه مه 2020 انتشار داد. این به روز رسانی کاملا گسترده و جامع بود. مانند سایر به روز رسانی های اصلی، هیچ جنبه خاصی از الگوریتم مورد هدف قرار نگرفت.

به روز رسانی هسته ژانویه 2020

به ‌روزرسانی هسته ‌ای نسبتاً ضعیف، به ‌روزرسانی هسته ‌ای ژانویه 2020 توسط کارشناسان سئو سایت به شدت احساس نشد. تنها چهار ماه بعد توسط به ‌روزرسانی هسته ‌ای بسیار قوی ‌تر در ماه می 2020 پیگیری شد.

This post is also available in: English